Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan előzhetem meg azt,...

Hogyan előzhetem meg azt, hogy összeomoljak? Sürgősen kell megoldás, mert rohamosan romlik az állapotom, és attól félek, hogy valakiben vagy magamban kárt teszek.

Figyelt kérdés

Csak dolgozni járok, és itthon ülök amióta tart a járvány. Nincs kivel találkoznom, nincs hova mennem, a legkisebb dolgok mögé is támadó szándékot látok, sok mindenben a rosszat veszem észre. Rettenetesen rosszul érzem magam lelkileg, és testileg is megjelent ez-az. Az ízületeim fájnak, a vállam, térdem "pattog", el vagyok gémberedve. Irtózatos haragot, szomorúságot érzek többségében. Ez alig három napja tart, de eljutottam oda, hogy segítséget kérjek, mert kétségbe vagyok esve.


Szívem szerint már egy rossz nézésért is megtaposnék valakit, vagy szétverném az aktuális helyiség berendezését, ami sem rám, sem a környezetemre nem lenne kifejezetten jó hatással...


A sport elég az egészhez? Magnéziumot, C vitamint szedek, igyekszek (amennyire most lehet) változatosan étkezni (nem felhalmozott pánik-konzerveket eszek hetek óta (!) ), és iszok elég vizet. Monoton, unalmas, fájdalmas minden napom. Olyan, mintha hónapok óta ilyen lennék. Három napról van szó, de egy örökkévalóságnak tűnik.


Én a testmozgást javaslom mindenkinek akinek gondja van, de nekem csak ideiglenesen segít. Mit tudtok nekem javasolni? Aggódok.



2020. ápr. 4. 18:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Milyen eszméletlen szétszórtak az üzeneteim így elolvasva. Elnézést érte, próbálom rendbekapni magam mindenképpen.

Udvarunk van, oda majd kimegyek szerintem, a városba nem igen mennék ki. Nagyobb esélyem van elkapni a munka miatt, és nem adnám tovább ha bennem van, maszk ide vagy oda.

2020. ápr. 4. 19:33
 12/16 anonim ***** válasza:
21%
Sport. Futni, terhelődni. Fuss amennyit tudsz. Az agressziókitörés a felgyűlt energiáknak köszönhető. NEm kell doki. Fuss ahogy tudsz.
2020. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Szia,

Én még annyit javasolnék elsőre, hogy nyugodj le, nem lesz baj.. az aggodalom csak ráerősít ezekre az érzésekre stb..

Most egy picit, el kellene engedni a dolgokat, csak egy rövid időre, ne gondolj mi lesz holnap vagy még pár/ fél óra múlva sem..

Hagyni hadd menjen minden a maga tempójában, amit most nem tudsz megoldani, arra lehet később beugrik a megoldás majd..


Egyszerűen csak ülj le egy picit és csinálj egy kis belső nyugalmat magadnak.. Ne elnyomni próbáld az érzéseket lelkileg, hanem "lecsillapítani" és ahol nem tudod, ott elengedni ideiglenesen.

(Próbálj meg mindent megbocsátani, minden düht, sértést stb.) Inkább figyelj a kis dolgokra, egy kis mosoly vagy egy jó kis zene, finom édesség ilyenkor milyen sokat tud érni..


Az élet néha nehézkes, most meg főleg mindenkinek, - de nem szabad hagynunk, hogy ezek elnyomják az alkotót és a vidám énünket belül. Mindannyiunknak vannak hibái, de ugyanakkor mind mások és pótolhatatlanok vagyunk a magunk módján is. Mivel most nagy a feszültség, könnyű a hibákat észre venni egymáson, de ha törekedünk csak a jót és jóra építeni egymáson keresztül akkor akár még közelebb megismerjük egymást, vagy új barátságok is kialakulhatnak..


.. valahogy próbáld meg másokban, a mostani szituációban is a jót észre venni. Bár tudom ez nem könnyű...

Mond magadnak, hogy erős vagy, megtudod csinálni, megoldod és remek lesz minden..


Mit mond a szíved és a lelked? Hogy boldog szeretne lenni, és sikerülni is fog, nem? Mennyire ha lehetséges ez? -eléggé nagyon szívünk mélyén szerintem...

Belül ott van mindig az a kis lobogó remény, ami add egy kis lökést, hogy szebbek lesznek a dolgok és menni fog..


Ha a remény megvan, akkor vele együtt a hajtóerő és akarat is megjön. Igen is erősek vagyunk és feltudunk állni, megcsináljuk magunknak, lesz munkánk, állásunk, tudunk finomat enni, jó helyekre menni, őszinte barátokat szerezni - bármi is történjen ...Lassan de biztosan, mert a remény megadja az akaratot - abból meg jön az ötlet, a motiváció - és visznek minket előre..


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg.

Próbálj úgy állni a dologhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átélünk, csak megerősítenek bennünket és mostantól már nem fognak zavarni és eltudjuk kerülni ..


Élvezd ki a kis örömöket, zene, finom ételek, bármi ami oldja a feszültséget az emberben. Most lehet ezeket megbecsülni igazán, a kis dolgokat, egy mosoly, egy jó-őszinte nevetés ilyenkor mennyit tud érni..

Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít.


Itt egy motiváló videó és 2 másik, ami lenyugtathat .:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

https://www.youtube.com/watch?v=v6qFCYRQKVA

https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

2020. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%
A magnézium csak b6 vitaminnal együtt szívódik fel. Olyat szedj amibe van b6 vitamin is. A fokhagyma is segít hogy jobban érezd magad, ha nem bírja a gyomrod van fokhagyma tabletta is de csak olyat vegyél amibe csak fokhagyma van én a bionit fokhagyma tablettát ajánlom és több folyadékot kéne innod naponta 2 litert. Ihatsz valami nyugtató teát is időnként és kezdj el többet mozogni edzeni házon belül és keress valami hobbit magadnak. Kezdj el takarítani rendszerezni a cuccaid vagy diy tippeket tanulni stb.
2020. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A vitaminos dolgot nem tudtam, a rendtartást, itthoni edzést csinálom. Folyadék néha 4+ liter is van (amikor kívánom nem tehetek róla, de amúgy nem erőltetem ha nem kell). Most éppen rendben vagyok, de mikor kiírtam a kérdés a három nap mélypontját éltem szerintem.


Köszönöm mindenkinek a gyors segítségét!

2020. ápr. 4. 21:44
 16/16 anonim ***** válasza:
85%
Szuper, örülök, hogy jobban vagy. Tanulságként mindenképp jegyezd meg, hogy bármilyen kilátástalannak tűnik is ez az állapot, mikor benne vagy, mégis tudsz tenni érte, hogy elmúljon (vagy akár magától is elmúlhat).
2020. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!