Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom letenni az Escitilt...

Nem tudom letenni az Escitilt mit tegyek?

Figyelt kérdés
Abba szeretném hagyni a szedését már másfél éve szedem. Sokkal jobban vagyok ha nem szedem be de 2-3 napnál tovább nem bírom nélküle. Az orvosom azt mondta csak tegyem le ne vegyek be belőle többet de ez nálam nem vált be. Próbáltam úgy hogy 1 hétig csak felet szedek utána még kisebb adagokat de nem tudok 5mgnál lejjebb menni. Mit tegyek? Most is fáj a fejem szédülök ingerlékeny vagyok és néha erősebben dobban a szívem. Pszichiáterem erre azt mondta akkor így jártam életem végéig szednem kell de nyilván ezt nem akarom.

2020. júl. 4. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a körömreszelővel. Nem viccelek. Mindig egy picikét többet reszelj le belőle. Lassan nagyon lassan csökkentsd az adagot. Ha rossz állj meg és egy darabig maradj a szinten aztán folytasd.
2020. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. Mire kaptad? És miért akarod abbahagyni? Azert kerdezem mert nekem is ezt írtak fel szorongasra és panikrohamokra de nem mertem elkezdeni. Gondolkozom épp mi legyen?
2020. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szorongásra kaptam de kb 6 hónap után elvesztette a hatását. Pszichiáterem is mondta hogy rakjam le úgy se használ már de hát sajnos nem megy.
2020. júl. 4. 17:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Kovetem a tortenetedet, ha nem banod.

Nekem sem hat mar az Escitil, mondjuk en mindig is 5mg-t szedtem. Le akarom tenni, de elotte szemelyes konzultacio szukseges, amit most nem tudok megtenni, meg amugy sem nagyon lehet meg szemelyesen bemenni a dokihoz.

A koromreszelos trukkot mar mashol is olvastam, erdemes kiprobalnod. Szedsz melle valamilyen nyugtatot?

2020. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint akkor nem érdemes elkezdeni szedni?
2020. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom érdemes-e. Fél évig tökéletes volt elmúlt a szorongásom teljesen majd vissza tért. Mástól is hallottam már hogy elveszíti a hatását elég hamar.

A reszelőt kipróbálom hátha így sikerül lerakni.

Nyugtatót nem szedek mert az Escitil mellett szedek más antidepresszánst is így aludni legalább tudok ha azt beveszem meg amúgyse szednék mert eléggé hajlamos vagyok a függőségekre:/

2020. júl. 4. 19:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Erdemes elkezdeni, mert egyebkent jo gyogyszer.
2020. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A mellekhatásaitól félek nagyon. Szörnyű dolgokat írnak a betegtájékoztatóban.
2020. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy a mellékhatásokkal nem volt gondom. Első nap volt kicsit hányingerem aztán ennyi. Tényleg jó gyógyszer szerettem is nagyon csak sajnos nem hat már nekem. Állítólag elsőnek még jobban szorongsz tőle.(a legtöbb antidepresszánsnál így van). Erről nem tudok nyilatkozni én már annyira szorongtam hogy azt már nem lehetett fokozni. Próbáld ki nyugodtan nem fogsz benne csalódni :) Neked lehet beválik teljesen mert idő közben nekem már nem a szorongás és a pánikolás lett a legfőbb bajom.Letenni meg minden gyógyszert nehéz(bár ismerek olyat akinek nem volt nehéz)
2020. júl. 5. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Hanem mi?
2020. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!