Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van, vagy mi...

Szociális fóbiám van, vagy mi lehet ez? Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Már a barátaim között is szorongást érzek, nem tudok senkivel sem beszélgetni, nagyon nehezemre esik szemkontaktust is felvenni. Rendszeresen grimaszol az arcom, vagy ráng egyet valamelyik testrészem. Ha boltba vagyok és sok ember van ott elkezd verni a víz, és jönnek a rángások. Akkor a legnehezebb, amikor valakivel kettesben vagyok, ilyenkor olyan érzés egy beszélgetés, mintha vallatáson lennék, pedig csak normálisan beszélgetünk. Ez miatt nem is tudok miről beszélni, annyira elveszi a figyelmemet. Ez mellett egy ideje nincs kedvem semmihez. Nincs kedvem mászkálni, más emberek között lenni. Mitől lehet ez, és mit tudnék csinálni? Forduljak orvoshoz?

2020. júl. 7. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A rágáson kívül szinte mindenben egyezünk. Ez a vállatásos példa nagyon odaütött. Totálisan én is így érzem. Amúgy szoc fóbia. Orvos segíthet vagy megfelelő bizalmi baráti kör.
2020. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Orvoshoz szeretnék fordulni. Neked mennyit segített, és mivel?
2020. júl. 7. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak tanácsot adtam. Nem járok senkihez.
2020. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az orvos gyógyszerrel enyhítHETI a tüneteidet, egy mélylélektani terápiára kiképzett terapeuta ha együttműködsz vele, meggyógyít.
2020. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!