Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichopata és az elmebeteg...

A pszichopata és az elmebeteg ugyanazt jelenti?

Figyelt kérdés

2020. júl. 9. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A köznyelvben a 'pszichopata' az antiszociális személyiségzavarban szenvedő személyre utal. A személyiségzavarokat nem tekintik betegségnek.

Az elmebetegség egy tágabb fogalom, ami a mentális betegségeket foglalja magában, pl. a pszichotikus, neurotikus állapotokat, egyes fejlődési rendellenességeket.

2020. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogod elhinni, de valamiért pont ma reggel nekem is ugyanez eszembe jutott a buszon teljesen a semmiből. Érdekes egybeesés... :D


Az első mondja jól, viszont szerintem te is azért kérdezted, mint amiért én is elgondolkodtam rajta: megtévesztő a név.

"psycho" mint elme és "-path" mint szenvedni valamitől, rendellenesség.

2020. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Igazatok van, valóban van összefüggés a két szó között, de az ember csupán orvosi berkekben találkozik a 'pszichopatológia' szóval, amely az elme kóros működésének leírásával foglalkozik.
2020. júl. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Nem jelenti ugyan azt az a kettő teljesen más olvasd el ezt az oldalt: Erkölcsi elmebeteg - tebolyda.hu

www.tebolyda.hu › sajtofigyeles › sajto03253

... felelőtlenek is egy bizonyos szintig, de ez nem jelenti azt, hogy a törvénnyel, ... A pszichopata személyiségnek genetikai-biológiai alapja van, ami már a ..

2020. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!