Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Már egy éve ugyanezek a tünetek vannak de kezd durvulni. Nagyon lehangolt vagyok, és pár éve nagyon boldog voltam, de most lehangoltságon és csalódottságon kívül nem érzek sok mindent. Csalódott vagyok de nincs rá okom, sok rossz dolog történt az életembe, és összeadódtak. Sokszor random egy belső hang a fejemben olyan dolgokat mond, amit nem gondoltam volna soha sem. Sokszor zokogok nag kb. 3 óra hosszat is akár, vagdosom magam(persze nem divatból), és rengetegszer vannak öngyilkos gondolataim. Szoktam néha halucinálni, de nem nagyon durvákat csak sokszor félreolvasok valamit, amire megesküdtem volna hogy az van odaírva, de nem. Vannak olyan pillanatok, amikor mindentől félek, bezárkózok a szobámba, lehúzom az ablakon a sötétítőt, és elalszom akármit is csináltam éppen. Társaságban nem szoktam ilyeneket csinálni. Van néha olyan, hogy elképzelem ahogy elvágom a torkomat, és a csuklómat, és ez megnyugtató érzés. Néha csak random szavak kibuknak belőlem, nem is a témához kapcsolódók. Ha a barátaimmal vagyok, akkor normálisan viselkedek. Ismeretlen társaságba próbálok menekülni az ismerkedés elől. Kezdek aggódni, mert ez nem normális, tudom.

2018. jan. 1. 04:53
 1/6 anonim ***** válasza:

"Szoktam néha halucinálni, de nem nagyon durvákat csak sokszor félreolvasok valamit, amire megesküdtem volna hogy az van odaírva, de nem."

Ez nem hallucináció, legtöbb emberrel előfordul nap mint nap.


Nem írtál kort, de így első látásra csak tipikus tiniszenvedésnek tűnik, amin átesik minden ember. Csak ha ezt nem realizálod, akkor elhatalmasodik rajtad, és elronthatod a jövődet.

Mindenesetre mi nem ismerjük az életed, és sokszor a környezeted is hibás ezek miatt, pl. hogy vagdosod magad, és ha ez a gond, akkor hiába javasoljuk, hogy menj pszichológushoz, semmi sem fog megoldódni, de ártani nem árthat.

2018. jan. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
28 éves lány vagyok, és régebben is félreolvastam, de mostanába kezd mint mondtam durvulni(ez alatt azt értem, hogy egyáltalán nem összetéveszthető szöveget olvasok, és ez csak 1 példa, sokszor van az is, hogy tökmást látok és amikor visszanézek, mert furcsálom, akkor meg mást látok). és azt elfelejtettem írni hogy a családomban nincsen egyetlen depressziós/más mentális metegségű ember.
2018. jan. 1. 05:15
 3/6 A kérdező kommentje:
a kedvenc zenémet félve hallgatom, mert félek, hogy hallok valami más hangot
2018. jan. 1. 05:46
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Neked semmi bajod, csak rinyálsz itt mindenkinek a semmiről, mintha te lennél a világ se.gén a pattanás. Ha fel akarod magadra hívni a figyelmet és törődésre vágysz, azt nem így és nem itt kell csinálni, mert amit itt olvasok, az egy önértékelési gondokkal küzdő, unatkozó tizenéves soraira emlékeztet.
2018. jan. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát figyelj, ha valóban hallucinálsz és hangokat hallasz, és ez tényleg szörnyű, elviselhetetlen, akkor az egy komoly gond, amit minél előbb ki kellene vizsgáltatni, hogy ne legyen még rosszabb. De annyira nagy gáz nem lehet, mert akkor teljesen valóságként érzékelnéd ezeket a dolgokat, és fel sem merülne a tény, hogy hallucinálsz.

Biztos van valami oka annak, hogy sírsz és vagdosod magad, amit mi nem tudhatunk, de neked tudnod kell, és már meg is van egy nyom, ami alapján elindulhatsz a javulás felé. Amit ha te nem tudsz megoldani magadtól, akkor szakember segítségét kell igénybe venni.

Nyilván mi szkeptikusan állunk hozzá, mert nem ismerünk, és tényleg kicsit önsajnáltatásra hajaz a leírásod, de akár van valami gondod, akár nincs, ha ezek a dolgok megnehezítik az életed, akkor el kell menni orvoshoz. De azért még mindig kérdéses, hogy ez csak úgy jön magától, vagy a környezeted rásegít egy kicsit, hogy padlóra kerülj.

2018. jan. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
fontos a jó orvos-beteg-hozzátartozó együttműködés kialakítása és a folyamatos orvosi kontroll vagy a gyógyszeres kezelés akár egy életen keresztül is szükséges lehet.keress fel egy pszichiátert
2018. jan. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!