Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jelentésük van a tinik...

Milyen jelentésük van a tinik körében elterjedt, színes karkötőknek?

Figyelt kérdés

Mindegyik egy-egy belső harcot szimbolizál, egy-egy lelki betegséget.

Valahol régen olvastam egy oldalt, ahol felvolt sorolva, viszont most sehol sem találom.

Annyit tudok, hogy az anorexia nervosa-é a piros.

Tudtok ebben segíteni?



2020. júl. 11. 19:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

7-es: Nem is hinnéd, mennyien küzdenek mentális problémával.

Nagyrészük sajnos fiatal. A média borzasztó hatással van rájuk. Azért éheztetik magukat, hogy csontsoványak legyenek. Azt persze nem hirdetik a celebek, hogy mennyi utómunka eredménye a tökéletes kép!

2020. júl. 11. 20:05
 12/16 anonim ***** válasza:
19%

Én az ilyen kistiniket egyáltalán nem tudom sajnálni. Saját magukat teszik ilyenné, médiaagymosottakká teszik saját magukat. Az ilyen gyerekek miatt kezdtek el új Barbie-babákat gyártani, hogy valós, emberi méretük legyen a babáknak.

Érdekes, nekem a 90-es évekbeli babákból egy csomó van, tiniként mégse váltam anorexiássá.

Az ilyen gyerekeknek rossz a családi hátterük. Itt kéne az egészet kezdeni, hogy az rendben legyen. Nem kapnak otthon megfelelő szeretetet.

2020. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Részben egyetértek. Viszont a lelki traumák öröklődenek. A szervezetnek a túlélés az elsődleges feladata. A génjeinkbe már eleve bevannak építve az őseink tapasztalatai. És ezt figyelembe véve, megkell hagyni, hogy elég kemény éveket mondhat magának sok szülő. Sok nagyszülő, es így tovább. Ez rajtuk jön ki. Ebbe bővebben belemehetnénk, de szerintem inkább hanyagoljuk.
2020. júl. 11. 20:20
 14/16 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a listát, akit érdekel.

Skizofrénia- arany

Bipoláris/hangulatzavar- szürke

Anorexia- piros

Bulímia- lila

EDNOS- rózsaszín

Depresszió- kék

Önbántalmazás- narancssárga/fekete

Ha éppen koplalsz- zöld

Öngyilkossági hajlam- citromsárga

Binge- türkisz

Szorongás/Pánik zavar/OCD- zöldeskék

Egyéb- barna


Ha gyógyulni akarsz, adsz mellé egy fehéret is.

Ha gyógyulsz a karkötő fele fehér.

Ha többel küzdesz egyszerre, variálhatod.

2020. júl. 11. 20:29
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről írsz, olvastam erről könyveket: [link]

[link]

2020. júl. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A lila a bulémiásoké, egyenlőre ennyit találtam :/
2020. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!