Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A súlyos depresszió egy patt...

A súlyos depresszió egy patt helyzet?

Figyelt kérdés

Minden depressziós kérdésnél látok olyan válaszokat, hogy 3 részre osztható a gyógyulás: megfelelő orvos, megfelelő gyógyszerek és a 3.: önerő.

Na már most aki sok éve súlyosan depressziós, annak nincs kitartása, nincs akaratereje. Nem tud pozitívan gondolkodni, hiszen a személyisége része lett a negatív gondolkodás. Aki azt mondja, hogy ez nem igaz, az sosem volt súlyosan depressziós. Értem itt azt, aki azt írja: jaj tavaly én is mély depresszióban voltam. Az nem mély depresszió. A mély depresszió 10+ éve tartja rabságban az embert.

Szóval innentől elbukott a dolog? Lehet a legjobb orvos és a legjobb kezelés, ha valaki képtelen magán változtatni annak annyi?


2020. júl. 19. 05:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
annyiból viszont szerencsés vagyok hogy a tizen meg huszon éveim boldogan teltek és igen átélhettem sok kalandot és érzéseket és legalább van mire visszaemlékeznem, csak már olyan mintha nem is én lettem volna az az ember. :(
2020. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Na az én húszas éveim teljesen a depresszióban teltek. Csupán egy barátnőm volt, kb 21 éves koromban, ő is csak pár hétig.

De ahogy írtam, én nem akarom kihelyezni a témát a párkapcsolati kérdésre. Fontos dolog, de nem csak ez számít. Én már annak is örülnék, ha bármi dologra rá tudnék csodálkozni, hogy hu de szép, vagy jól érezném magam egy egész napig. De képtelen vagyok bárkinek is örülni. Szeretnék, de nem tudok. Pedig járok különleges helyeken.

2020. júl. 20. 05:43
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálam azért ennyire nem rossz a helyzet meg mindig elámulok a naplementéktől meg az tart életben hogy elég kíváncsi vagyok és sok témában olvasok ami azért néha le tud kötni.
2020. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!