Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olanzapin mennyire hízlal?

Olanzapin mennyire hízlal?

Figyelt kérdés
Magától fogok hízni tőle, vagy az étvágyam fog fokozódni?

2020. júl. 21. 09:51
 1/5 anonim válasza:
70%
Az étvágyat növelheti, kismértékben. Ezek a modernebb szerek már kevésbé hízlalnak - és ne feledd, magában a gyógyszerben nincs kalória!! tehát nem hízlal - ha figyeled a kalóriát és mozogsz eleget nem fogsz hízni egyáltalán. Semmiből nem tud zsírt építeni a szervezet. Ha meg nagyon megnöveli az étvágyadat még mielőtt magadra szednél túl sokat, szólj a dokinak, hogy adjon másik félét!
2020. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Mindkettő. Az étvágyad fog főleg nőni, de az anyagcserébe is belenyúl a gyógyszer. Én kis dózisban szedtem, azt figyeltem meg, hogy ahány milligrammot szedtem, annyi×2 kilót híztam. De ez biztos nem ilyen lineáris nagyobb dózisoknál, meg mindenki máshogy is működik. Ha figyelsz a kalóriabevitelre és mozogsz, akkor el lehet kerülni a hízást.
2020. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mittudomen721 ***** válasza:
100%

Hizni fogsz mint a picsa :)... valszeg. Szal sulygyarapodast okoz ez is hiaba relative modern az etvagy fokozodasa nagyban fugg viszont attol hogy mit csinalsz a mindennapjaidban.


Eltelt egy kis ido miota feltetted a kerdest... hiztal, tobbet ettel, mi tortent?

2020. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon megfogsz hízni, ha nem vigyázol. Kamasz voltam, nem figyeltem 2-3 hónap alatt 28 kilót híztam :)

2020. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem folyamatosan súlytöbbletem van az olanzapintól. Egy időre elhagytam pont a hízás miatt, de visszatértünk rá, és azóta, kb. fél év alatt híztam tőle 8 kilót, és már sajnos 90 kiló vagyok a 168 centi magasságomhoz. Ezzel a BMI-index alapján enyhén elhíhottnak számítok. Az antipszichotikumok szedése előtt viszont gyakorlatilag nem voltak pluszkilók rajtam.

Szóval erősen hizlal. Endokrinológhs is mondta, hogy azok az antipszichotikumok a hatásosak, amelyek hizlalnak.

2021. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!