Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns jó a szorongás...

Antidepresszáns jó a szorongásra is? Ez lehet kevert szorongasos depresszió?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak antidepresszánst kaptam, pedig a depresszión kívül meg sok más bajom van. A kenyszerbetegseg biztos es bar szorongással nem diagnosztizáltak, szeritem az is a bajom. Múltbeli rossz események folyamatosan kínoznak, sokszor random módon jutnak eszembe a dolgok, van, hogy olvasom valamit es arról jut eszembe valami rossz. Ilyenkor képek villannak be arról a rossz eseményről es azzal kinzom magam, hogy mit kellett volna másképp csinálnom es addig kell magyaráznom magamnak, hogy mit miért csináltam, amíg meh nem nyugszom, ami sajnos szinte soha nem következik be. Konfliktusok is eszembe jutnak, ilyenkor extrém gyűlöletet érzek es szinten az kínoz, hogy kor kellett volna másképp mondanom. Szociális fóbiám is van, ezért ilyen helyzetekben sokszor lefagyok es nem tudok kelloppen beleallni egy konfliktusba. A jövőn is rengeteget aggódom, mar felek elutazni bárhova, mert tudom, hogy úgyis rossz dolgok fognak történni... bipolaris depresszióval diagnosztizáltak, de ahogy en utána olvastam, szerintem ez kevert szorongasos depresszió is lehet.
2020. júl. 21. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szorongás oldásra én Frontint szednék de nem vagyok orvos kérdezd meg az orvosod, hogy nem irja e fel esetleg mert még mindig szorongsz

Annak van egy bizonyos nyugtató altató hatása amitől a szorongás is elmúlik

Az egyetlen hátránya az, hogy pár hónap alatt hozzá lehet szokni, aztán már olyan mintha be se venné az ember körülbelül

Vagy ha nem akarsz gyógyszerezni, akkor vegyél Valeriana Relax tablettát a gyógyszertárban

Az is jól oldja a feszültséget bár az csak gyógynövény tehát nem olyan erős mint egy gyógyszer de ha kezdő vagy a szorongásoldó gyógyszerekben akkor lehet, hogy neked a Valeriana is elég lesz

Szóval kérdezd meg a phszihiátered, hogy felirja a Frontint vagy kipróbálod a macskagyökeret és mit szól hozzá mert még mindig szorongsz

2020. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A xanaxra mar nagyon régóta ra vagyok szokva, egy nagyon kicsit enyhíti a dühömet, de a kenyszergondolatokra egyáltalán nem jo, az elalvashoz kell sajnos. Az antidepresszansnak is rosszak a mellékhatásai plusz a gyogyszerektol is csak panikolok
2020. júl. 21. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi Xanaxot szedsz naponta? És összesen milyen gyógyszereket szedsz?

Milyen jellegű kényszergondolataid vannak, le tudnád festeni nekem?Pánikbeteg is vagy?


Már csak azért is mert én is pánikbeteg vagyok és már vagy 5 éve eszem a Frontint.

Én is küzdöttem dührohamokkal de nekem a phszihiáter legalább a dührohamaimat teljesen és a pánikrohamaimat nagy részben le tudta állittani

2020. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Alapvetően 0,5 elég, viszont vannak napok, mikor sokkal több kell... az antidepi egyelőre nem hat, bar eléggé tartok tőle, sajnálom, hogy szednem kell... az összes kényszergondolatomat leírtam a kérdésben. En a duhrohamokra is kaptam külön gyógyszert, arról viszont elég sok rosszat olvastam, szóval egyelőre nem merem bevenni.
2020. júl. 22. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 0,5mg elég egy napra akkor még nem vagy olyan súlyos állapotban

Bár igazság szerint ha szorongsz nappal akkor elkezdhetnél egy 3X0,25-ös adagolást szerintem

A legtöbb phszihiátriai gyógyszerek egy két hét után fejtik ki a hatásukat

A dührohamokra én dupla adag alprazolámot kaptam ami be is vált, azóta nincsenek dührohamaim

Érdemes lenne szedned a dührohamokra a felirt gyógyszert vagy emelni az alprazolám adagot mert rendkivűl megkeseriti az ember életét a dühroham, én nekem például már attól elborult az agyam ha például sorba kellett állnom a boltban.

De mióta dupla annyi nyugtató van felírva azóta elmúltak a dührohamok


Az antiphszihotikumoktól félj, azok aztán olyan mellékhatással járnak mind mentálisan mind fizikálisan, hogy egy állatnak nem adnám be nemhogy még emberekkel etetni ezeket a gyógyszereket

Elhízás,idegesség,impotencia,dührohamok,alvászavarok és még lehetne sorolni, hogy az antiphszihotikumok mennyi mellékhatással járnak és milyen károsak a phszihére és a fizikára nézve egyaránt

2020. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!