Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus hogy tud...

Egy pszichológus hogy tud segíteni az embereken?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem el járni amiatt mert nagyon zárkózott vagyok, és nem tudok ismerkedni. De én nem tudom elképzelni hogy tudna rajtam segíteni. Egyáltalán lehet e ezen segíteni.


Az a terápia része, hogy az első mondatai között volt az hogy ő is fiatalon zárkózott volt, meg mondott pár olyan dologot ami rám is igaz. Ezt azért mondta hogy jobban megbízzak benne, és érezzem azt hogy meg lehet változni, és hogy nem csak én vagyok ebben a helyzetben hanem más is?

Néhány dologban úgy érzem hogy nem mond igazat magáról, de gondolom ezt így kell csinálnia.


2020. júl. 22. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem fog tudni segíteni. Attól hogy pszichológus, még megoszthat veled személyes tapasztalatokat.
2020. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Lényegében saját magadon fogsz segíteni, de ő elmond olyan technikákat, gondolatokat, amik segítségével ez sikerülhet. Ha egy sarkos példával élhetek, akkor olyan, mintha egy autószerelő telefonon keresztül elmondja neked, hogy hogyan cseréld ki a kereket, mert fogalmad sincs, hogy hogyan kezdj hozzá. De neked kell kicserélni.

Viszont egy jó pszichomókus nem fogja megmondani, hogy mikor mit csinálj pontosan, hanem rávezet. Az a tuti, ha magadtól jössz rá, h min kell változtatnod.

2020. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán tud segíteni talán nem, ez olyasmi mintha rákos lennél, van esély hogy felépülsz a kemóval, de arra is van esély hogy rosszabb lesz tőle.


Igen a terápia része, ha egy olyannal ülne szemben akinek üldözési mániája lenne akkor, a dokinak is az lenne múltidőben, ha egy olyannal aki hangokat hall akkor a doki is hallott régen hangokat, szimplán amolyan szimpátiát kelt benned,hogy közelebb engedd, úgy mint ha a haverod lenne.


Ha úgy érzed akkor jól végzi a dolgát.

2020. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a gondod. Depresszióval, szemelyisegzavarokkal pl. egy mezei pszichológus a világon semmit sem tud kezdeni. En beszéltem mar olyannal, akivel olyan érzésem volt, mintha a szomszéddal beszélnék. Szerintem a pszichológusok semmit sem érnek, en mar csak pszichoterapeutahoz mennek.
2020. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4-es válaszoló!


Mi a különbség egy pszichológus és egy pszichoterapeuta között? Mitől jobb az utóbbi?

2020. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!