Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek nárcisztikus szemelyisegzavara es szociális fobiaja legyen egyszerre?

Figyelt kérdés
Valóban eléggé ütheti egymást a kettő, így még frusztraltabbá téve az illetőt.
2020. júl. 25. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ,bár nem vagyok szakértő, nem feltétlen üti egymást a kettő. A mentális betegségek nem csak viselkedésben, hanem szimpla gondolkodásban is kijöhetnek. Ez olyan mint amikor valaki extrovertált, de szociális szorongása van. Az lenne számára egészséges ha előadhatna, ismerkedhetne, de nem teszi ,mert a saját sérelmei, félelmei visszatartják. Nárcisztikusnak lenni röviden elméletileg annyi, hogy az ember nem kapott szeretetet, akár bántották és emiatt nagyon igényelné a törődést, de továbbra se fog kapni, mert ő sem ad. Nem tud szeretetet adni, mert ő se kapott soha. Szerintem a nárcisztikus személyiségzavarosokon belül akár lehet gyakori, mert az ilyen embereket sokan bántották és könnyen kialakulhat a fóbia minden szociális tevékenység felé.

Ismét, nem vagyok szakértő. Ha valamit rosszul írtam, javítsatok. Remélem tudtam segíteni! :)

2020. júl. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*mert az ilyen embereket sokan bántották és könnyen kialakulhat a fóbia minden szociális tevékenység felé.


Az egész elméleted itt/ennél dől meg.

2020. júl. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ez miért vágná keresztbe....

Kifejted esetleg? Tényleg nem értek hozzá ,csak érdekel a téma és kíváncsi lennék rá :)

2020. júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 A sokat bántott emberek a legjobban és legerősebben érzékenyebbek a szociális tevékenységre, és előbb vonják meg maguktól a falatot és adják a másiknak mint ők ennének.
2020. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!