Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A téveszme tárgya változik?

A téveszme tárgya változik?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ha valakinek téveszméje van, akkor ott a téveszme változik-e? Vagy mindig ugyanaz?

Tehát, mint a kényszergondolatnál, hogy előfordulhat naponta több felé gondolat is, vagy az kifejezetten egy dologra irányul?



2020. júl. 25. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Akit ismertem mindig valami újat talált ki, mellettük volt egy visszatérő hogy a férje megcsalja de az hogy kivel mindig változott. Abszurd módon válogatta a gyanúsítottakat pl kórházi szobatársával csalja meg, aztán a nővérrel stb.
2020. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De lényegében a megcsalás volt a téveszme. Tehát olyan nem volt, hogy egyik nap a megcsalás, másik nap meg pl az üldöztetés...
2020. júl. 25. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Pont üldöztetés nem de pl volt hogy egyik nap kitalalta hogy a menye bement a munkahelyére és kitörölte a számítógepéből az összes munkáját.
2020. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hm értem. S ilyenkor nem lehet őt meggyőzni arról, hogy ez nem igaz? Vagy kétséget kelteni benne?
2020. júl. 26. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, biztos benne. De olyan is volt hogy eltűnt és egy vidéki vonatallomasról telefonált másnap nem emlekezett semmire hogy került oda.
2020. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De ezek nem kényszergondolatok hanem skizofréniával van diagnosztizálva az illető.
2020. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem ezt már máshova is írtad. Olvastam már vagy lehet beszéltünk privátban. :D
2020. júl. 26. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem.
2020. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, de ismerős volt a dolog. :)
2020. júl. 26. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Én akit ismerek skizofrén, ott egy téveszme volt, és viszonylag könnyen fel tudtuk ismertetni vele, hogy baromság, ezért volt hajlandó gyógyszert szedni. Ő azt képzelte, hogy lehallgató készüléket építettek az agyába, hogy hallgassák a gondolatait. De más nem volt, mindig csak ez.
2020. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!