Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éljek e vagy kössem fel magam?

Éljek e vagy kössem fel magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy ilyen "fogyatékosságom", a BMN, igaz nem olvastam utána, de asszem rám vonatkozik. Anyukám régen mindig aggódott értem és muszáj volt egy kedves tanárt mellém rendelnie hogy normális gyereknek tűnjek. Az a bajom hogy évek óta lázadok mint egy tini a sors ellen és az a gond hogy a szüleim már évek óta nem nevelnek. Próbáltak bevonni a családi életbe hogy hívtak emgem mindig filmezni, de amúgy csak felületesen akarják velem tartani a kapcsolatot,mindig ereztem hogy valami nincs rendben, nem vonnak be a csaladi titkokba, csak úgy, ahogy az idegeneknek is egy számkivetett vagyok.

Lehet, hogy ezért vetettem velük régen olyan sok drága cuccot, hogy ezzel a problémával kompenzáljam. Pszichológushoz járok de le se szarja a problémáimat, és amúgy is drága mulatság,az eltöltött idő luxuscikknek számít. Osztalytársaim régen sokat bántottak, de sok dologban igazuk volt. Valószínűleg csak egy hiba folytán születtem meg, az inkubátorban lett volna a helyem. Lenne még lehetőségem változtatni mert még csak 16 vagyok, de pl a szomszéd lány aki ilyesmi mint én de ő is magasabb szinten van nálam mert ő legalább okos, érdekli minden én meg még tanulni se tudok meg láthatjátok, hogy fogalmazni se. Egy véglény vagyok ahogy mások mondanák.

Mit tegyek?


2020. júl. 29. 23:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*BTE-nek hívják bocsi
2020. júl. 29. 23:14
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Azt szeretném, hogy élj.
2020. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
79%

Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Országos Szövetsége (LESZ) 116 123 (éjjel-nappal) sos116-123.hu


Ifjúsági lelki elsősegély (Ifjúságért Mentálhigiénés Szövetség) 137 00 hétköznapokon 17-21-ig ifjusagi-lelkisegely.hu/index.php

2020. júl. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a segélyek nem fognak az én helyzetemen segíteni. Teljesen haszontalan vagyok ès reménytelen eset. Mások se akarják hogy egészséges legyek csak pusztuljak innen. Én meg élhetem ezt a silány életet 0 kapcsolattal, 0 támogatással, 0 élettel addig míg nem találok valami megoldást. Oh, hogy még ez is jobb lenne ha sikátorban élnék mint premier plan a tátsadalomban, ahol megaláznak és kutyába se veszik a jogaim? Erre meg azt mondják tanuljam meg hol a helyem és úgy akarnak rángatni mint egy bábot? Öm, IGEN...
2020. júl. 29. 23:40
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A BTE minek a rövidítése? Kerestem, mert szerettem volna megtudni, hogy mi lehet a gond, de nem találtam.
2020. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
87%
Semmikeppen se add fel!! 16 eves vagy. Gondolj bele meg fogsz elni legalabb 60 evet, szoval maganak az eletnek is csak egy toredek reszet tapasztaltad. Meg rengeteg idod van meg megismerni magadat, a vilagot. Sok lehetoseg all elotted, ebben teljesen biztos vagyok, meg ha te ebben a pillanatban nem is hiszel nekem. Ne hagyd ki az a sok oromteli, vidam, vicces pillanatot, ami meg jon. A sok baratot, az oszinte dicsereteket, a buszke elismereseket, a gyoztes pillanatokat. Mennyi mindenrol tanulhatsz meg! Nyilvan nem csak pozitiv elmenyeid lesznek, hiszen nincs olyan ember aki ne tapasztalta volna ezek valamelyiket pl. osszeakad a nyelved mikor rendelsz valamit, beegeted magad valaki elott, leeszed az uj felsodet, mondasz egy olyan viccet ami senkinek nem esik le (de csak azert mer tul intelligens volt:D). Ezek egyszeru peldak, meg egyszeru dolgok, de hozza tartoznak az elethez. Lenyegeben az eletet meg kell tapasztalni, nem tudod mashogy eldonteni, hogy ez egy jo elet volt vagy sem/ elvezted-e vagy sem. Ahhoz, hogy te ezekre a kerdesekre tudj valaszolni muszaj megtapasztalnod az osszes dolgot, amit tudsz, jot is rosszat is es majd ha eljon a te idod hidd el csak a legszebb/ pozitiv pillanatokra fogsz visszagondolni, mert csak azok szamitanak! Szoval szerintem ez nem a te idod, kuzdj, tarts ki es ha beszelgetni szeretnel irj ram nyugodtan! :) (21 eves lany vagyok)
2020. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valami Tajgetosz-törvénynek becézett dolog. Én se olvastam utána de elküldhetem a linket.

[link]

2020. júl. 30. 00:00
 8/17 anonim válasza:
82%

Az elozo vagyok

Kis tisztazas: eljon az ido alatt azt ertem, hogy elerkezik az a pillanat, amikor befejezed ezt az eletet, meghalsz.

Ha valami mast nem ertenel, kerdezz nyugodtan vagy akkor is, hogy ha szeretned, hogy kifejtsek meg valamit.

2020. júl. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
En se talaltam semmit a BTN-rol, szoval beleneztem a cikkbe. Egyaltalan nem tunik komolynak, ki tudja hanyan vannak meg hasonlo cipobe, csak nem lettek "diagnosztizalva". Egyreszt mint latod senki se ismeri, masreszt ugy jon le a szovegedbol, hogy te diagnosztizaltad sajat magadat. Attol meg lehet, hogy igazad van, csak szerintem kezeld nyugodtan a dolgot, nem ez fogja diktalni az eletedet, nincs nagy jelentossege. Jol csinaltad, hogy a kerdesedben "" koze irtad a fogyatekossagod, mert szerintem sem az.
2020. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már egy roncs vagyok :( tönkretett engem az élet, ezzel a hitvány "szüleimnek" kéne fizetnie. Ezek még embernek se nevezhetőek.
2020. júl. 30. 01:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!