Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne stresszeljek?

Mit tegyek, hogy ne stresszeljek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavaly nyáron folyton hányingerem volt a sok stressztől ami ért. Pl. a születésnapomon. Hányásfóbiám van és tavaly majdnem hánytam is. Így már előre félek, hogy mi lesz és kezd visszatérni a hányinger. Holnap lesz egyébként, tehát pszichológushoz nem tudok addig elmenni. Tavaly amúgy sokat segített.

Van valami módszer, hogy ne stresszeljek rá?

(Reggel amikor felkelek akkor van leginkább hányingerem, majd napközben egyre múlik el)

Köszönöm!


2020. júl. 31. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos hogy először is megfogalmazd magadban, hogy mi okozza a stresszt nálad. Mik azok a dolgok amiktől tele konkrétan félsz. Miért félsz a születésnapodtól? Szerintem mindenkinél más és más lehet a megoldás kulcsa, én a helyedben lennék, akkor igenis szembe mennék ezekkel a félelmekkel. Mert mindaddig amíg nem szembesíted magad ezekkel, és bizonyítod be hogy ezek Fölösleges dolgok, addig a stresz mindig ott lesz semmilyen fogja sugallni hogy minden rendben van.
2020. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Ne haragudj, de nem értettem pontosan, mi miatt is stresszelsz. Aggódsz, hogy rossz lesz a felköszöntés, vagy hogy te leszel a középpontban? Azt írtad "pl." Tehát más helyzetben is stresszelsz. Jó lenne tudni, pontosan mi is okozza ezt, milyen érzés.
2020. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 Az emetofóbiások a hányástól félnek, és ezt sokszor elősegíthetik szociális helyzetek, mert félnek, hogy mások előtt fognak hányni, vagy mások fognak előtte. Legalábbis én is emetofóbiás vagyok, és nálam így működik.
2020. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

#3! Köszi! Így már jobban értem! Nem lehet túl kellemes, jobbulást!

2020. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!