Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy gyerek drogozik akkor...

Ha egy gyerek drogozik akkor van ra esely hogy valamelyik szuloje is drogozott?

Figyelt kérdés
2020. aug. 5. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Van.

Pl ha herkázik a szülő, a gyerek születhet ópiumfüggőként.


Alkoholista szülőnek is nagyobb eséllyel lesz alkesz a gyereke mert azt látja hogy a pia a megoldás ha apu és anyu szomorú.


Nálunk mondjuk vicces a helyzet. Apám vedel, anyám tömi magába a Rivotrilt és miért? Mert a gyerekük füvezik az egyetemen néha ahelyett hogy vedelne mint a rendes fiatalok. És még tartják a szentbeszédet hogyan teszem tönkre magam.

2020. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esély van rá. Ha statisztikát csinálsz, biztos lesz egy kevés korreláció. A kérdés, hogy vajon van-e összefüggés.

60as években amcsiknál ki nem drogozott? Nálunk a 70es-80as években elég sok volt a fű. Záher Torta doki tudna mondani mai alalotokat is.


Nekem pl anyám dohányzott (csakhogy ne legyen belőle túlzott hiszti a moderátori részről). Én mindig is utáltam, mert anyám akkor csinálta, amikor menekült a problémái elől. Én meg nem akartam olyan lenni.

Amikor láttam, hogy az osztálytársaim is ezt csinálják, érdekelt, hogy ők miért, illetve mi elől menekülnek. Státusz volt cigizni gyerekként, ha hozzájuk akartam tartozni, legalább egyszer ki kellett próbálni. Azóta sem értem mire jó.


Volt egy "dohányzásban" meghalt haverom. Neki az apja anyja még csak nem is ivott. Ő azzal lazadt, hogy csak azért is... Aztán belehalt. Ott voltam a temetésén...


Ez egy egy példa, ráadásul személyes kétely, tehát semmi képpen nem érv. Ellenben nekem azt mutatja, hogy a drog használat sok esetben káros a környezetre és ezt a traumát nem akarja magának átélni bárki.


Ugyanakkor szüleim idejében herbál volt, semmi több. Az én időmben az nem vesz fél kiló anfetamint... akarom mondani cigit, aki nem akar.


Sokkal könnyebben elérhető és megfizethetőbb drogok vannak.


Egyetemi koliban valaki hivatalos fórumon hirdette a vizsga drogokat, semmi nem lett belőle. (mondjuk ehhez nagyon hülyének kell lenni, h valaki ilyet tegyen, mégis mindneki tudta, hol tud szerezni.)


Aki dorogozni akar, az drogozik, aki elbírja a valóságot, annak nincs erre szüksége, másnak meg igénye nincs rá.


Nem hiszem, hogy szülőktől függ. Főleg, 30%nak a szülei elváltak és nem is beszélnek a gyerekkel.

2020. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Es ha valaki drogozik akkor lehet valami testi fogyatekossag (pl kicsi penisz, mint a ciginel aki szivja nem nő meg stb)
2020. aug. 5. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető


De mi számít drognak?


Fűtől semmi baj nem lesz. Az egészséges is igazából, csak a kormány hülye ilyen téren.


Kokaintól már lehet hülye gyerek.



De amúgy nem csak drogoktól lehet baj.


Asszem valamilyen halat se ehet terhes nő mert higany van benne meg egy csomó dolgot.

2020. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pl az alkohol fogyasztás elég súlyos dolgokat okoz a gyereken. Keress rá, hogy fetal alcohol syndrome.

De ettől nem lesz alkoholista maga a gyerek.

2020. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!