Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sport valóban jó szorongásra?

A sport valóban jó szorongásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi a véleményetek arról, hogy a sport kifejezetten jó szorongásra?

S ha van valakinek tapasztalata, akkor milyen formában jött be?



2020. aug. 6. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem nagyon jó és szerintem elengedhetetlen a jó közérzethez mozgás kell. Jobban alszol, nyugodtabb kiegyensúlyozottabb leszel. Különböző hormonok termelődnek mozgás hatására. Csökkenti a stessz káros hatásait, az izzadás miatt könnyebben távoznak a salakanyagok a testedből, normalizálódik a bélműködés. Jobb lesz az állóképességed. Összességében egészség alapja a másik a megfelelő táplálék.

Olyan mozgást válassz, amit élvezel, egyszerre nem lehet szorongani és boldognak lenni. A szorongást rögtön kiütöd vele.

2020. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Valóban az egyik legjobb a szorongás oldására. Nekem a futás segített, heti 2-3 alkalom, 10 kör a focipályán és mindjárt jobb. Volt olyan időszak, hogy aludni is alig tudtam, mert szorongtam meg pánikoltam, mikor leálltam az alkohollal és egyéb rossz szokásaimmal. Futás nélkül megőrültem volna. Utáltam futni, de rászoktam. Emellett már jógázok is. Ezeket próbáld ki, segíteni fog! Futni lassú tempóban kell eleinte, mert ha túl gyors elmegy az ember kedve tőle :)

2020. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem szűntette meg a sport a szorongásomat, de sokat segített pozitívabb irányba terelni a gondolataimat, illetve megbarátkozni a testemmel. Szóval a saját magamról alkotott képen abszolút javított.

Először erősítő tornával kezdtem, reggelente. Ez nagyon jó, mert otthon is lehet csinálni, így ha mások jelenléte/reakciói miatt is szorongsz (mint én), akkor otthoni tornával kezdeni jó megoldás, sok remek edzéstervet találsz youtube-on.

Aztán futni is elkezdtem egy jó másfél hónapja. Előzővel egyetértve ne kezdj bele gyorsan. Én két perc futás-két perc sétával kezdtem az első héten, ami segített belejönni a légzéstechnikába, utána növeltem az időket.

De bármilyen más mozgásforma jó lehet, a lényeg, hogy ha először nem úgy megy valami, ahogy elképzelted, ne könyveld el kudarcnak.

Sok sikert!

2020. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Javít rajta, de csodát ne várj, ha komolyabb az eset. Pláne, hogy nem lehet folyamatosan sportolni, főleg az időhiány miatt.
2020. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!