Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kivételeznétek azzal az...

Kivételeznétek azzal az emberrel, aki bántja a gyermekeiteket, pusztán csak azért, mert autista, és el kell neki nézni?

Figyelt kérdés

Legyen ez egy iskolai bántalmazás, s a bántott gyermek szülei számon akarják kérni mi történt, de azt mondják nekik, legyenek elnézők, mert a támadó autista?


Ti ilyen esetben elengednétek a fületek mellett a bántalmazást, vagy ügyet csinálnátok belőle?



2020. aug. 11. 03:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Egy (ezek szerint középsúlyosan) autista gyerek mit keres a neurotipikusok között? Speciális oktatásban szokás részesíteni őket.
2020. aug. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ügyet csinálnék belőle. Mindenkinek az lenne a jobb, ha felfognák, hogy az integrált oktatás azt jelenti, hogy foglalkoznak is a speciális igényű gyermekkel, nem csak "összeeresztjük őket, aztán jólvanazúgy".
2020. aug. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Nézd, a beszámíthatatlanság még gyilkosság eseten is enyhítő körülmény. Ha valaki nem fogja fel, hogy amit tesz az rossz, akkor azzal sok mindent nem lehet kezdeni. Ket lehetoseg van: vagy öt emelik ki a környezetből, vagy te emeled ki a te gyerekedet.
2020. aug. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Nem, mert 1. bántotta az enyémet, 2. neki is meg kell tanulnia saját maga érdekében az együttélés szabályait (ha mást nem azt, hogy hogyan kerülje el az ide vezető helyzeteket).
2020. aug. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
#3 az autista nem beszámíthatatlan, nagy részük kifejezetten intelligens.
2020. aug. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%
Az a baj, hogy nem tudsz belőle ügyet csinálni és amiatt, mert autista, nem biztos, hogy van köze a bántalmazáshoz.
2020. aug. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5!


Beszámíthatatlan, ha nincs tisztában a tetteivel és ázok következményeivel

2020. aug. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
66%
"és ázok következményeivel" Az ázok következménye a Ragnarök. ... Jó, tudom, gyenge vicc.
2020. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám neki, hogy ezt nem szabad az autizmusra fogni. Én is autista vagyok, és nem bántalmaztam senkit, hanem éppen ellenkezőleg, engem bántottak, mert más vagyok, mint a többség.

Elhiszem, hogy széles a spektrum, sokféle ember elfér rajta. Sajnos nem készítik fel a legtöbb helyen a gyerekeket arra, hogy egy adott egyéntől mit várhatnak.

2020. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Az illető gyerek azért bánt mindenkit, mivel azok szeretnék őt is bevonni, ő pedig egyedül akar lenni. Ezt tiszteletben kell tartani. Én is ismertem megközelíthetetlen autistát, akivel nem lehetett beszélgetni.
2020. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!