Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A koronavírus nagyjából 6...

A koronavírus nagyjából 6 hónapja tart. Hogyan változott a lelki állapotod a járvány kezdete előtti állapothoz képest rövidtávon és hosszútávon?

Figyelt kérdés

Nagyjából februárban felütötte a fejét a járvány, amely mind a mai napig érezteti a hatását. Mindazonáltal az elmondható, hogy egy jelentős változásokat hozó időszakot már megéltünk, hiszen tavasszal se a boltok nem voltak nyitva, se az iskolák, miközben az emberek otthonról dolgoztak és kijárási korlátozás volt érvényben. Ehhez képest jelenleg elmondható, hogy gyakorlatilag visszaállt az élet a vírushelyzet előtti állapotára, s csak egy-egy szabály emlékeztet minket arra, hogy nem múlt el a veszély. DE! - nagyjából mindenki dolgozik, aki 2020-at megelőzően dolgozott, az iskolások klasszikus évkezdésre készülhetnek, szabadon találkozhatunk mindenkivel és van lehetőség utazni is. Tény, a koncenrtek idén elmaradtak, de összességében alig tapasztalható különbség a tavalyi állapothoz képest.


Ugyanakkor a járvány sokakat próbára tett. Ki elvesztette az állását, ki megtapasztalta a karantén hatását, ki pedig teljesen elszakadt a barátoktól. Mindebből tehát logikusan következik, hogy sok ember lelki állapota is változott a járvány hatására. Arra lennék kíváncsi, hogy a járványhelyzet alakulásának függvényében mi változott a mentális állapototokban.


Kérlek, válasszátok ki azt az opciót, ami leginkább megfelel annak, amit te tapasztaltál saját magad kapcsán. Tisztázandó két használt fogalom:


RÖVID TÁV: a járványhelyzet utáni közvetlen időszak, amikor kijárási korlátozás volt érvényben és sok egyéb korlátozás. Nagyjából május közepéig tartó időszakról beszélünk.


JELENLEG: a május közepe utáni időszakról beszélünk, amikor is elkezdték feloldani a bevezetett korlátozásokat. Leginkább azon időszakra gondoljatok, amikor újra szabadon találkozhatunk bárkivel, amikor újra munkába állhatunk.


Válaszodat előre is köszönöm, ha kifejted azt lejjebb, szintúgy!



2020. aug. 11. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem az életemet és az állásomat mentette meg. Már a végkimerülés szélén álltam mikor jött a home office. Nagyon élveztem. Mikor visszamnetünk kicsit nehéz volt a szirupos otthoni boldogságból visszamenni a kötöttségek közé de aztán megszoktam és most elég nagy nyugi van a járvány miatt a munkahelyen. Rettenetes főnökömet kirúgták megkaptam a diplomamat. Szóval csak jó dolgokat hozott a jarvány. Ami miatt mégis kezdek visszacsúszni hogy fővárosban lakom és veszélyeztetett vagyok és azt látom, hogy a többséget már nem érdekli a jarvány. Nem hordanak maszkot, bemennek betrgen dolgozni, mennel nyaralni Olaszországba, Horvát országba és kijátszák a karantént. Magyarán nem vigyának egymásra az emberek. Nekem ez nagyon nagy csalódás és sokszor azt érzem nem akarok egy ilyen társadalomban élni ahol a többséget csak saját maga érdekli. :(
2020. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez talán az eddigi legrosszabb évem.. Nagyon sokat romlott a lelki állapotom. De tegnap jöttem haza Németországból, először voltam kint a rokonoknál. Nagyon jót tett az a két hét, visszaálltam a régi állapotomban, pedig elég depisen indultam útnak
2020. aug. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 manly ***** válasza:
Most amikor erre válaszolok már több, mint egy éve tart és mentálisan is kiborító már ez.Nap mint nap másról sincs szó és még mindig nem tudjuk mi lesz.
2021. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a 9-es válaszoló vagyok. Láttam, hogy jött egy értesítésem, és mikor megnéztem, hogy mi ez, eléggé meglepődtem, egyáltalán nem emlékeztem, hogy mit is írhattam.


A válaszom legvége ez volt: "Viszont már félek attól, hogy mi lesz ősszel, vagy télen. Nem tudom, hogy bírnék ki megint hónapokat társaság nélkül."


Meglepő, de rendkívül könnyen. Megszoktam a jelenlegi életstílust teljesen, elvagyok önmagam is. Őszintén szólva, nem hiányzik már a régi életem.

2021. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!