Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek volt részük családon...

Akiknek volt részük családon belüli erőszakban, hogy dolgozták fel? Mit mondhat erre egy pszichológus?

Figyelt kérdés
Szerintem lehetetlen egészséges felnőtt életet élni utána. A nagyapám teljesen tönkretette a családja életét, en mar ezt sem tudom feldolgozni, pedig ő engem közvetlenül nem bántott, de az apámtól már en is szenvedtem. Súlyosan mentális beteg es en is az lettem. Lehet egyáltalán bármilyen szinten is normális életet élni, miután az undorító apád a szemed előtt bántotta anyudat, majd téged is? Es ez csak egy a sok dolog közül, ami kínoz.
2020. aug. 14. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy mentális beteg. Vagy nem ettől, bár elég nagy teher. Ugyanannyit ér a szavad, mint bárki másé. Jelentsd föl, aki bántalmaz, ne fordulj magadba, ne betegedj bele.


Ja, amúgy apuci veri anyucit a házasságok, együttélések 80 %-a.

Ne fogadd el az áldozatszerepet. Pláne ha ők maguk erőltetik rád.

2020. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem fog tetszeni de magadat betegíted meg nem apukád betegít meg. Az már a múlt. Már nem bánthat a jelenedért te vagy felelős már te bántod magad hogy visszaidezgeted a múltat.
2020. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A mentális betegségem ettől független, bar nyilván rátett egy lapáttal. De sajnos az vagyok, súlyosan depressziós, (úgy, hogy nem bírom az antidepresszánst) es kenyszerbeteg, valamint szorongok. En nem azt látom a világban, hogy a házasságok 80 százalékában egy agresszív beteg állat az apa, vagy a nagyapa...

A tb alapú pszichológust otthagytam, mert nagyon amatőrnek éreztem.

Sajnos nem szándékosan idézem fel a történteket, kenyszergondolat formájában jelentkezik.

2020. aug. 14. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Fel lehet dolgozni

Terápia, idő, kitartás és jó szakember kérdése


A tb szakemberek gyakran botrányosan szrok


Illetve azért a pénzért nem fogja lefarasztani magát

2020. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csak a sima pszichológus, de a klinikai szakpszichológus is amatőr volt... nem tudok ra mast mondani.

De kifizetni egy ülésért 10-15 ezret is eléggé botrányos szeritem. Jo annak, aki megteheti

2020. aug. 14. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Írhatok privát üzenetet? Ajánlanék egy jó helyet, ahol szeretettel foglalkoznak a hasonló problémákkal kűzdőkkel.

2020. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, megköszönöm
2020. aug. 14. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Hallgass Pál Ferit. Sok sok előadása elérhető a neten. Sokat beszél erről is.
2020. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!