Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti,hogy vagytok képesek...

Ti,hogy vagytok képesek fizetni hetente a pszichológust?

Figyelt kérdés

Itt Pesten átlag 12-15 ezer egy ülés. Kinek,hogy van erre plusz pénze havi 50 körül csak erre?? Emellett még legyen hobbid ugye pl sport,tánc,azok is havi 15-35e. Ilyen -olyan dolgokra szóval ott járunk ,hogy minimum 100e csak a mentális egészéged ,ha segít egyáltalán..

Azon gondolkoztam emiatt fogom abbahagyni,mert ez túl sokba kerül és ráadásul nem is érzek szinte semmi változást...

Ez gondolom urihóbort a pszichológus,mert átlag ember ezt képtelen fizetni.


2020. aug. 12. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Pesten is van ingyenes pszichológus is.

Pesten is lehet táncolni, sportolni, hobbizni otthon is (pl. a youtube segítségével).

A mentális egészséged ott kezdődik, hogy rendszeresen jól kialszod magad, ami nem kerül pénzbe - csak rá kell szánni az időt.

Egyébként meg ne úgy fogd fel, hogy van a fizetésem, amiből X forintot elköltök a "mentális egészségemre", a maradékot meg másra, hanem úgy, hogy az egész fizetésedet csak olyasmire költsed, ami jót tesz a mentális egészségednek (is): egészséges kajákra, és nulla energiaitalra/drogra/alkoholra/dohányárura/stb.

2020. aug. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pekka ***** válasza:
23%
Inkább meditálj, az ingyen van és sokkal hatásosabb.
2020. aug. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként papokkal, lelkészekkel is érdemes lehet időnként leülni beszélgetni, valahol ők is pszichológusok, és ingyenesek. Arról nem is beszélve, hogy családtagok, barátok is tudnak segíteni a lelki bajokon, ha meghallgatnak, elmondják a véleményüket, a meglátásaikat, stb., érdemes hallgatni rájuk is.
2020. aug. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2%
Inkább vegyél néha napján 2-3 üveg sört .
2020. aug. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3, nyilván nincs normális családom ,ha már mentális bajaim vannak,ebből következik barátok se túl sok. Persze vannak,de nekik nem lehet mindennap elmondani ,hogy mi van :D meg ezaz ,ha a pszichológus csak enniy,hogy elmnodom mi van akkor minek fizessek???akkor minek jár hozzájuk bárki is? azt hittem valami módszert tanulnuk vagy bármi ,de ez inkább csak arról szól,hogy beszéljek a napjaimról.


1, ja persze nyilván ingyenes pszichológus ahova 2-3 havonta talán bejutsz :D

meg az otthoni youtube vido biztosan felváltja a közösségben végzett sport,tánc élményét ..épp az a lényege,hogy másokkal együtt,közösen,más közegben tanulj,érezd jól magad. Nem lefogyni akarok amit igen ottho is megtehet az ember,hanem jól érezni magam egy hobbi kereteiben.


2, ez jó tanács,egyszer próbáltam ki egy külföldi által vezetett meditációt,nagyon durva volt,potyogtak a könnyeim rendesen. Akkor gondoltam először,hogy lehet hatásos. Utána fogok nézni.

2020. aug. 12. 07:23
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Nincs rá pénzem. Pedig rohadtul kéne a terápia. Dehát az ilyen aljanépnek, mint nekem, ez nem jár ki.
2020. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6, ezt amúgy én sem értem legtöbb embernek nincs havonta 50ezre csak erre. Kicsit el vannak szállva az árak,mert ez nm oylan mint elmész pl nőgyógyászhoz 20ezerért,de azután 1 évig megint nem mész...a pszichológushoz meg úgyis járnod kell hetente és évekig. Akkor minek ennyire lehúzni??

Én amúgy eldöntöttem,hogy nem fogok járni és inkább elolvasok egy terápiás könyvet gyakorlatokkal,mert azt tudom ,hogy mi a bajom,meg szerencse nem olyan súlyos az esetem,hogy ne funkcionáljak az életben. De baromi igazságtalannak tartom ezt az egész rendszert.

2020. aug. 13. 13:44
 8/11 Vuk-91 ***** válasza:
Nos, ha ismerős a pszichológus, és hátrányos helyzetű vagy, talán megbeszélhetitek, mennyiből fogja nektek futni. Én alkalmanként 2000 Ft-ot fizetek az enyémnek. És milyen jót tett eddig.
2021. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy ennyibe kerül. Hanem, hogy soha nem fog megtérülni. Sablon dumákat lehet hallgatni. Egy nagy lósz@r az egész.
febr. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9


te mit szivtal kokaint ami jo draga? a szihologusok kokemeny penzeket kernek el plane a COVID ota. 18 - 30 ezer az atlag. Es egy betegnek ezen a teruleten nincs penze valoszinuleg, mert alig tud teljesiteni, meg nem hinnem, hogy o Bill Gatesz, Soros Gyorgy. Es ezt nem havonta 1x kellene csinalni, mert mar az is sok egyebkent, de hetente minimum feladatokkal. Az meg mar 100 000. A TB-s szakrendeloket felejtsuk mert tele vannak mint az en vastagbelem. Ha uj kormany jon, akkor kene szabni erre egy keretet. Tamogatni az egeszsgugyet globalisan, nem csak a nagyanyok verhigitojat, hanem a maganrendeloket is de szelektalva. Mert vannak betegsegek ahova sokan mennek - pszichologus, meg vannak ahova kevesen - immunológus (igen van ilyen, medicover pl). Ezeknek tamogatni kellene a betegdijat - igy stadion helyett a beteg is meg a dokmany is jol jar - egeszen a gockutatasig, % osan, aranyosan, hogy hova jarnak sokan, illetve melyik kerul sokba viszonyitva az atlagkeresethez mondjuk. Es ezt egyebkent azert, mert a minosegi ellatas mar a maganba szorult. pl a Wabererbe ne legyen egy korombenoves korrigalas sebeszet 50 000 Ft-ba, hanem mondjuk 10 000-be.

febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!