Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az apakomplexust lehet kezelni...

Az apakomplexust lehet kezelni? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Rossz a kapcsolatom a családommal, főleg az apámmal. Bonyolult és nem szeretnék kitárulkozni erről senkinek. Viszont azt vettem észre magamon, hogy inkább az idősebb korosztály fog meg, velük barátkozom, velük vagyok a legtöbbet. 17 vagyok és a 26-30 évesek között voltak eddig azok a férfiak akik iránt komolyan is éreztem eddig valamit. A korosztályom abszolút meg sem mozgat. Viszont úgy gondolom a visszajelzések alapján, hogy azért nem kezdenek velem kapcsolatot mert tapasztalatlan vagyok (nem volt még barátom). Szerintetek az apakomplexust lehet gyógyítani?

2020. aug. 14. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem és nem is kell. Majd találsz valakit, az én szüleim között is 16 év korkülönbség volt...semmit nem jelent
2020. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem kell. A te korosztályodan lévő fiúk gyerekesek (az enyémben lévők közül is nagyon sok), éretlenek hozzád, ezért vonzódsz az idősebb férfiakhoz. Legutóbb engem egy 22 évvel idősebb pasi fogott meg, de úgy, mint még senki az életben.
2020. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Dugj
2020. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha 17 évesen a 26-30 éves pasik tetszenek, az egyáltalán nem apakomplexus!
2020. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
61%

Akkor nem kell kezelni, ha nem okoz számodra semmilyen gondot (amit mondjuk nem nagyon lehet hasraütésre kijelenteni, de az legalább a te döntésed).


Az lehet, hogy 26-30 évesekhez vonzódni nem feltétlenül az apakompexus hatása, de akinek nagyon rossz a kapcsolata az apjával, annál szinte magától értetődő ez a probléma. Mindenkinek szüksége van apára (apa-gyerek kapcsolatra), és ha ez nem volt neki (vagy ha csak kiskorában volt), akkor később egy pótapára. Ezt jobb, ha nem párkapcsolatban éled ki, hanem egy közeli barátságban, illetve ha esetleg van rá keret, akkor egy analitikus pszcihoterápiában.


Az apakomplexust egyébként nem gyógyítani kell, hanem fel kell nőni hozzá (és esetenként meg kell küzdeni vele), hogy a helyére kerüljön. Az apa- (és anya-) komplexus nem betegségek, hanem autonóm személyiségrészek a tudattalanban, amik az apák-pótapák/anyák-pótanyák hatására alakulnak ki, és megvan a szerepük az ember személyiségében, fiúknál és lányoknál egyaránt mindkettőnek. Nem lehet őket eltüntetni.

2020. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! :)
2020. szept. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!