Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hat mar a gyogyszer?

Nem hat mar a gyogyszer?

Figyelt kérdés

Paniknetegsegre, szorongasra 2 eve Escitilt szedek, a terapias adagnak a felet, tehat 5mg-t szedek. Az elso idoszakban visszaadta az eletkedvemet es a szorongas is csokkent, viszont az utobbi fel evben ugyanugy kinlodok, mintha nem szednek gyogyszert. Jo otlet most lerakni? A doki szerint annyira kicsi ez a dozis, hogy joforman semmit nem csinal, de ettol fuggetlenul fokozatosan hagyjam el, ha szeretnem. De nem tudom mit szeretnek. Mindenhogy szrul vagyok, gyogyszerrel es gyogyszer nelkul is. Felek az emelestol, de felek a lerakastol is. Mit csinaljak?

22/L



2020. aug. 18. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a terápiás adag felét szeded akkor már nem hat. Most nem lenne jó lerakni, mert nem vagy jól. Én emelném a helyedben, 2-3 hét alatt kiderül segít-e. Viszont ezekre a bajokra kellene pszichoterápia, mert csak a gyógyszer nem oldja meg.
2020. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha elkezdem csokkenteni az adagot, akkor mar erezni fogom, hogy jobb vagy rosszabb az allapotom, nem? Onnan meg tudok vissza emelni?
2020. aug. 18. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Innen már hova akarsz csökkenteni? És azt írod hogy szarul vagy 5mg mellett is.
2020. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg hozzászoktál az adaghoz. az, hogy kezdenek visszajönni a tünetek is erről árulkodik.


terápiára jársz? mert a gyógyszer csak ideiglenes megoldás. amolyan mankóféle

2020. aug. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5mg-t szedtem vegig a 2 ev alatt. Nyilvan nem egyik naprol a masikra tennem le, szoval muszaj fokozatosan csokkenteni, a doki mondta is, hogy negyedeljem.
2020. aug. 18. 16:35
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Oké, nem sok mindenhez értek az életben, de a gyógyszerekhez nagyon. A legokosabb amit tehetsz, hogy lassan csökkentgetve elhagyod a gyógyszert, és már közben elkezdessz csinálni gyógyszermentes antidepi-technikákat, MINDEN NAP. A teljesség igénye nélkül: sport, kellemes hobbik, könyvek, filmek, zenék, írás (pl napló), olvasás, kisállatok, szórakozás, kertészkedés, relaxálás, meditálás. Igen, tudom, hogy hót szar közérzettel egyikhez sincs kedved, de ezek segítenek újraindítani az agyadat. Ki van próbálva, működik.
2020. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5mg nagyon kevés, elhanyagolható hatása van egyébként is. Én kipróbálnám a 10mg-ot, az a normál adag.
2020. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A doki is azt mondtaa, hogy joforman semmit nem csinal ilyen kicsi adag. Szerinte 3 het alatt siman le tudom tenni, mert nem sok kulonbseg lesz gyogyszerrel es gyogyszer nelkul. Olyan dokit sikerult talalnom, aki nem igazan gyogyszerparti, mondta, hogy nem lehet orokke ezekre tamaszkodni, meg kell tanulni az embernek maganak kezelni a panikot, szorongast. Erre batorodtam fel, de most elbizonytalanodtam... Hogy mi van, ha gyogyszerrel is rosszul vagyok, de gyogyszer nelkul meg meg rosszabb lesz..
2020. aug. 19. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!