Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek beszedni a gyógyszert,...

Félek beszedni a gyógyszert, amit felírtak. Annyi rosszat olvastam róla, hogy most jobban stresszelek emiatt, mint a szocfóbia miatt ..Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rexetint kaptam, de olyanokat olvasok, hogy a mellékhatás sokszor az abbahagyás után is tart, olyan fokon, hogy sokan öngyilkosok lesznek tőle, meg hogy egy életre megnyomorít stb .. Most akkor mi van?
2020. aug. 13. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Ne szedd. Ne pénzeld a gyógyszeripart. Ha csak nem olyan bajod van, amitől teljesen leépül az agyad. (Amit kétlek.)
2020. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A fóbiád okát szűntesd meg! Keress pénzt! Viselj jobb ruhákat, és jár el többet, szépen fokozatosan!
2020. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Szia szedj 1000 mg magneziumot! Az segit a fobiádban hidd el én pánikbeteg voltam és a gyogyszert ugyanigy nem mertem bevenni a mellekhatasok miatt, a magneziumtol teljesen helyrejöttem.
2020. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is írtak pánikbetegségre, én sem mertem beszedni. Aztán anélkül is sokat javult az állapotom, ahogy a helyzet, ami okozta, normalizálódott.
2020. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondom, hogy nincsenek csunya mellekhatasai, es az is igaz, hogy kb. 10-20% esely van ra, hogy neked pont ez lesz a megfelelo gyogyszer. Viszont egyreszt merlegelni kell, hogy a tuneteid rosszabbak-e, mint a mellekhatasok, masreszt igen sokan szidjak a pszichiatriat es a gyogyszeripart, viszont eleg sok embernek ez adta vissza az eletet... De ok altalaban nem kommentelnek, hanem igyekeznek a leheto legjobban titkolni emiatt az egesz miatt...
2020. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
En nemrég kezdtem el szedni az antidepresszánst es két napig olyan rosszul voltam tőle, hogy ordítani tudtam volna, egesz nap az ajulas határán voltam... konkrétan csak felerősödött bennem az öngyilkossági szándék. Nem tudom ezek után mit fogok szedni, de ezt az érzést nem fogom tudni elviselni 3 hétig, amíg beáll...
2020. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Ezert szoktak altalaban korhazban beallitani, ahol tudnak vigyazni rad, vagy adni melle nyugtatokat, hogy ne legyen baj.

Az antidepresszans es az idegrendszerre hato gyogyszerek nem olyanok, h elnyomjak a tuneteket, mint pl. egy fajdalomcsillapito.

Kepzeld el ugy az egeszet, mintha az idegsejtjeid/agysejtjeid a depresszio miatt nem ugy "kapaszkodnak ossze", mint kene nekik, ezert nem is tudnak ugy mukodni. Ez az evek soran alakul igy ki, es az antidepresszans ezeket a hibas "kotelekeket" probalja meg "felszakitani", meg jo, hogy ganyadek erzes.

De mikor valaki tenyleg raszanja magat az orvoshoz fordulashoz, akkor a tapasztalat szerint mar 5-10 eve kuzd a demonaival. Fel ev gyogyszer-kiserletezgetes ebbe boven belefer, foleg, ha utana ujra jol lesz...

Lehet itt persze mozogni, relaxalni, tarsasagi eletet elni, pszichologushoz menni, azt vagy segit, vagy nem...

2020. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

"most jobban stresszelek emiatt, mint a szocfóbia miatt ..Mit tegyek?"


Szedd a gyógyszered, ahogy az orvos előírta. Nincs más esélyed. Különben is: antidepire nincs rászokás. Még évek alatt sincs.

2020. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálam egyáltalán nem működnek a társadalmi kapcsolatok, úgy, hogy már csak itthon ülök egész nap, semmit nem csinálok kb, boltba is csak fülhallgatóval bírok kimenni, mindenen stresszelek, több napnyi felkészültség kell, hogy összeszedjem magam, ha ki kell mennem valahova, a hirtelen, váratlan dolgok nagyon felzaklatnak, ideges leszek tőlük. Dolgozni se tudok elmenni. Szóval már az életem is rámegy, de azok a mellékhatások, meg amiket olvastam elég ijesztőek.
2020. aug. 13. 11:26
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Szorongsz, meg jo, hogy ijesztoek. Irass melle nyugtatot.
2020. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!