Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezd nagyon erős HIV-fóbiám...

Kezd nagyon erős HIV-fóbiám kialakulni. 2 havonta járok szűrésre, pedig nem kéne. Minden szűrés után parázom, hogy ott elkaptam a HIV-et, ráadásul pont szűrések után mindig lebetegszem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Légyszi csak normális válaszokat! Köszi

2020. aug. 19. 11:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
Miért kell gyakran szűrésre járnod? Gyakran váltogatod a partnereid?
2020. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem... csak azért, mert mindig félek, hogy elkapom akárhonnan...mondjuk szűrés közben
2020. aug. 19. 12:03
 3/15 anonim válasza:
A HIV jellegzetesen egy nemi betegség. Szerintem, hogy a hétköznapi életben elkapd elég minimális az esélye.
2020. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szűrés közben BIZTOS, hogy nem kapod el. Nem tudom, hogy ez megnyugtat-e, de erre gondolj. Ha nincs zűrös kapcsolatod, felesleges kéthavonta szűrésre járni.
2020. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
miért csak a HIV-től félsz? a többi nemibetegségre nem is teszteled magad? sok mindent elkaphattál a HIV-en kívül. Szifilisz, chlamydia, gonorrea, hpv-k százai, ureoplasma, microplasma, fertőző agyhártyagyulladás, bélféreg... elég nagy ostobaság kimondottad egy nemibetegség miatt aggódni szerintem.
2020. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Pszichiáterhez kell menni. A HIV fóbiának semmi köze nincs a HIV - hez.
2020. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
így van, érdemesebb pszichológushoz menni, hiszen a valószínűsége, hogy elkapod elég alacsony. Ha zavar a mindennapi életviteledben, akkor kezeltesd, hogy jobb legyen.
2020. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Elègge zavar. Egy hete voltam teszten ès megint parázom, h elkaptam a szűrőhelyen, ráadásul beteg is vagyok, szóval extra para van.
2020. aug. 19. 23:30
 9/15 anonim ***** válasza:
A HIV vírus évekig nem jön elő, Európában pedig általában a várható élettartam sem annyira rossz vele. Menj el pszichológushoz.
2020. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A gond, h nem igazán van pénzem rá :(((
2020. aug. 20. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!