Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek kényszergondolatai...

Akinek kényszergondolatai vannak, az ugyanolyan elmebeteg, mint egy skizofrén?

Figyelt kérdés

Tisztelt Hölgyek/Urak!


Érdekelne, hogy a kényszeres gondolatokkal rendelkező személy ugyanolyan elmebeteg, mint a skizofrén?

Főleg azért, mert ezek a gondolatok sokszor elképesztően irreálisak tudnak lenni. Hiába a tudat, hogy ezek csak buta gondolatok.



2020. aug. 23. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Remelem nem, mert en pl. ovis korom óta kenyszerbeteg vagyok.
2020. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, hogy van egy rettegett mentális betegség, amiről nagyon félek. Ez pedig a skizofrénia. S ha hallok vagy olvasok bármi tünetet azzal kapcsolatban. Akkor eltudok kezdeni kattogni rajta, bármi az, mi lesz, ha... Mi van, ha... Stb stb... :( s neha nagyon rossz érzés, hogy így ez eszembe jut, mert miért??? Nem így kellene élni. Hanem boldogan ilyen gondolatok nélkül.
2020. aug. 23. 09:59
 3/6 anonim ***** válasza:

A kényszerbetegség nem elmebetegség.

Elmebetegség a skizofrénia, a depresszió, a mánia, a bipoláris zavar, és a paranoia.

Elmebetegnek azt az egyént tekinthetjük, akinek olyan kóros észrevételei, élményei vannak, amelyeknek kórosságát, a valóságtól elütő voltát saját maga felismerni nem tudja. Az ilyen beteg nem képes családjához, embertársaihoz, környezetéhez megfelelően alkalmazkodni, sem a külvilág követelményeinek megfelelni.

Ismét: A kényszerbetegség nem elmebetegség. Bár ez nem ment meg a különböző rossz gondolatoktól.

[link]

2020. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
A kényszerbetegség nem elmebetegség. A depresszió sem az. Mindkettőt a felborult bélflóra okozza, csak míg a depresszió esetében a boldogsághormonok előállításáért felelős törzsek (Dialister, valamint Coprochoccus) pusztultak ki, a kényszerbetegség estében a Firmicutes fajok, de ezek hatásmechanizmusa még nincs teljesen tisztázva.
2020. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
S a Firmicutes hogy pótolható?
2020. aug. 23. 17:28
 6/6 anonim válasza:
A kényszerbetegség szorongásos zavar nem elmebetegség. Gyakori kényszer gondolat ez a "mi van ha skizofrén vagyok". Nem vagy az, de a kényszerrel keress fel egy pszichológust szerintem :)
2020. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!