Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális problémák miatt...

Mentális problémák miatt lehetnek tanulási nehézségei egy egyébként nagyon jó eszű embernek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 26. 05:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem, tanulás a kitartásban rejlik nem a képességekben.
2020. aug. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az előttem szólóval. Hát már hogyne lehetnének. Legyen szó bármilyen mentális problémáról, ha nincs kezelve nagyon is akadályozza a tanulást. Példának vegyük a legáltalánosabbat, a depressziót. A folyamatos negatív gondolatoktól, a kedvtelenségtől, a motiválatlanságtól, a múlton való rágódástól az embernek az ég világon semmi kedve nem lesz tanulni és nem is fog nagyon tudni ha akar sem. Akkor a skizofréniát ne is említsük, amikor valaki egy értelmes mondatot képtelen összerakni és tele van az agya mindenféle tévképzettel. Én a mentális problémáim miatt hagytam ott az egyetemet, mert a szorongásom miatt nem tudtam bejárni órára.
2020. aug. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Persze, hogy lehetnek. Az is igaz viszont, hogy én első körben kamuzásra gyanakodnék.
2020. aug. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy családtagomról van szó, aki tényleg az egyik legértelmesebb ember, akivel valaha talakoztam. 20 éves korában jött ki rajta konkrétan a depresszió, a főiskolát szinte azonnal otthagyta, bar mar eleve nem is volt kedve elkezdeni. Általánosban kitűnő tanuló volt, aztán mar 8.ban elkezdett leromlani, egy nagyon nehéz középiskolába ment, amit képtelen volt csinálni es ott is hagyta, elment egy könnyebbe, de ott is tele volt rossz jegyekkel. Bar saját bevallása szerint egyszerűen elege volt mar a tanulasbol, reggelente sírt, amikor ki kellett kelnie az ágyból, a délutánokat végigaludta. Sokszor voltak konfliktusai, es szinte mindig nagyon magányos volt, mostanra mar tejesen az, azt mondja, ez azért van, mert nagyon nagy igénye van az emberekkel szemben es az élet direkt szívatja es sosem találkozik megfelelő emberekkel. Gyerekkorában úgy neveltek, hogy az a legfontosabb, hogy kitűnő tanuló legyen, 11 évesen sirogorcsot kapott, amikor majdnem négyes lett félévkor matekból. Mostanra mar kiderült, hogy bipolaris, borderline es kenyszerbeteg sajnos, ezen kívül szerintem meg nárcisztikus is. Azt tudni kell, hogy az apja szinten nem hülye ember, viszont mentálisan beteg es sok rosszat kapott tőle gyerekként. Az anyja a saját gyerekkorában nagyon sérült, ezért elég rideg, a gyereke mentális gondjaival nem tud mit kezdeni. Tényleg nagyon magányos, amikor épp nem dolgozik, van, hogy hónapokig nem jon ki a szobájából. Egyszerűen csak hihetetlen latni, hogy egy ennyire értelmes ember lehetett ennyire rossz tanuló es semmi energiája es kedve nem maradt a főiskolahoz. Az unokatestveremrol van szó, ezért látom így at a helyzetét.
2020. aug. 26. 05:38
 5/14 A kérdező kommentje:
3as, mar ki kamuzik es miben?
2020. aug. 26. 05:39
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos igen.


Ha szorongsz, eleve nem tudsz figyelni. Sajnos sok tanulásra szánt estém így haszontalan volt.


Ettől függetlenül borderline-ként elvégeztem egy egyetemet. Nehéz volt, sok kitartást igényelt, de rávettem magam. Plusz a doki is segített tartani a lelket bennem

2020. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos lázadás, amit csinál! A zsarnokság ellen tiltakozik! Mint írtad kényszerítették a tanulásra, erre a legegészségesebb reakciója egy embernek, hogy vagy megőrül vagy beteg lesz...

Amit mond, amit érez az úgy van, tessék komolyan venni. A zsarnok környezetből elkéne távolítani. Ne diagnosztizáld és ne mondogassa senki, hogy neki mi baja! Ő azt pontosan tudja, hogy őt bántják és azt is tudja, hogy ki bántotta és mivel. Egy tök egészséges ember, aki beteg környezetben van és beteg elvárásoknak teljesítményeknek kellene megfelelnie. Nem vele van a gond!

Türelem, figyelem egy jó szakember, és újra kap majd levegőt!

2020. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ki a francot érdekel egy főiskola, ha lelkileg rottyon van? Kedves kérdező, szerintem te sem vagy képben, ugyanis te is azt hangsúlyozod, hogy rossz tanuló meg diploma ..státusz szimbolumok és az unokahúgod ebbe belefeszűl, beledöglik...és te is még mindig a kibszott teljesítménnyel vagy elfoglalva. Micsoda képmutatás ez? Haldoklik abban a családi közegben, ahol az embert csak az eredményei miatt veszik észre! Muszáj az egész élete, nem kell mindenkinek diploma. Elég, ha egy boldog kiegyensúlyozott ember. Kérdés, hogy ez belefér e a családi narratívába, hogy valakinek észrevegyétek az érzéseit, meghalljátok a szavait és segítsetek neki, hogy önmaga lehessen. Ne ti mondjátok meg, hogy mit kell csinálnia. Szeressétek önmagáért, figyeljetek rá, óvjátok és megtalálja az útját.
2020. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
10/11, te valamit nagyon elnéztél. Senki nem kényszeríti a főiskolára, en plane segíteni akarok neki, azért írok ide. Ő ostorozza magát, amiért rossz tanuló volt, en pedig pont azt nem értem, hogy miért volt az, mikor baromi okos. Ezért is hiszem, hogy a mentális problémái állnak a háttérben. Mar nincs rossz családi közegben, bar nem veszik komolyan a betegségét es ez nagyon frusztralja, ezt tudom. Nagyon nem jól értelmezted, anit írtam.
2020. aug. 26. 11:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreértettem, akkor elnézést. De ez, akkor is lázadás, amit 20 évig bele kényszerítettek az nem múlik el ez átfordul önkinzásba, ha már a környezete nem kínozza. A lelkileg bántalmazott gyerekek viselkednek így felnőtt korukban ...saját magát bünteti a szülei helyett. Hogy értsd, neki ez a normális közeg, hogy valaki bántja, hiába nem ezt akarja, de magát hibáztatja .. Hatalmas düh, harag van benne a szülei miatt és ezt önmaga ellen fordítja.

Trauma feldolgozásban jártas szakember tudna segíteni neki.

2020. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!