Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Komoly (el) alvási nehézségem...

Komoly (el) alvási nehézségem van. Hogy tudnék aludni? Problémám lennt.

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök vele, van hogy napokig nem alszok semmit. (N/37) Rossz házasságom/életem volt, aminek vége, alvásom mégsem javul. Sokmindent kipróbáltam már, foglalkoztam a problémával (levendulaolaj, Stedatif pc, frontin, tej, pszichológus, alvásvizsgálat, fej ct, stb.) Most Gerodormot szedek (már napi 2-t), de egyszerűen nem tudok elaludni. Nem vagyok feszült (vagy nem érzem) álmos is vagyok, de v.mi nem engedi hogy elaludjak. A 7-ből 4 nap így telik. Segítséget, ötletet kérnék, sorstársaktól, tapasztaltabbaktól, szakemberektől. Köszönöm.
2010. márc. 30. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy pohár sör
2010. márc. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mostanában én is rosszalvó lettem. Nem minden éjjel az igaz, de előfordul egy héten akár többször is,hogy nehezen tudok elaludni. Pedig régen nem volt ilyen problémám. Az a baj ugye, gondolom nálad is,hogy ha nem is tudatosan,hanem tudat alatt rágörcsölünk az alvásra. Hogy majd megint nem fogunk tudni aludni, ugyan mennyi idő lesz mire elalszom stb. Ideges én sem vagyok, de van olyan, hogy álmos is vagyok, és amikor már majdnem elaludnék "valami" felébreszt. Nem tudom mi, de éber leszek. Aztán megint álmos és így tovább.

Én rávettem magam,hogy ne keljek ilyenkor fel. Nem is kapcsolok tévét, mert akkor tuti mégjobban felébredek. DE! Nem is erőltetem az alvást. Csak fekszem és gondolkodom. Mindenfélén. Pl. hogy holnap mit kell megcsinálnom stb. Néha még a szemem sem csukom be. És azt vettem észre,hogy beválik. Van,hogy kicsit tovább tart, de elalszom. A lényeg,hogy próbáld magad ne felidegesíteni azon,hogy nem alszol. Tudom,hogy nehéz, nekem is nehezen ment először, de most már megy. Mindig arra gondolok,hogy a következő éjszaka biztos jobbat alszom a fáradságtól. És így is szokott lenni.

Meg én azt is megfigyeltem,hogy ha egy nap nem fáradok el igazán, akkor nehezebben megy az elalvás. Ezért szoktam sportolni. Ha van időm általában délután 5-6 körül kondizom egyet otthon, attól kellően elpilledek!

2010. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az altatók csak súlyosbítják az ilyen problémát, úgyhogy ha Gerodormot szedsz, akkor hiába hagyod abba, utána már nem tudsz magadtól elaludni, legalábbis amíg vissza nem rendeződik a szervezeted. Próbálj meg egy alvás előtti szertartást kialakítani, amit mindíg betartasz. Csak akkor feküdj le, ha már álmosnak érzed magad. Nekem ez segített valamennyit.
2010. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nehezebb fizikai munkát végzel, vagy keményen sportolsz, akkor sem sikerül elaludni?
2010. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A sedatif pc szart nem ér bocs hogy csúnyán írom de ezvan. A frontint se ajánlatos szedni azt pánikbetegségre szokták. De csak azt tudom ajánlani hogy menj el egy Pszichiáterhez. És ezeket a homeopátiás gyógyszereket meg felejtsd el mert nemérnek semmit.
2010. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát ezzel én is sokat küszködöm, de ha nagyon kifárasztom magam lefekvés előtt, akkor általában sikerül...próbáld ki, hogy pl. sétálj annyit lefekvés előtt, amennyit csak bírsz, amíg úgy nem érzed, hogy már mindjárt összeesel és nem bírsz tovább menni...nekem ez mindig beválik, olyankor már alig várom,hogy hazaérjek és beessek az ágyba, akkor aztán el is alszom fél órán belül

de ha szellemileg lefárasztod magad, az is hatásos lehet...pl olvass valami nehezet

2010. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
13:11 Én minden másnap dolg. 12-órában, nem nehéz, de fizikai munka. Ilyenkor jobban szenvedek, mert fáradt is vok. Olyan mintha valami gátlás lenne hogy ne aludjak.
2010. márc. 31. 08:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Írod, hogy a gerendát már kiszedték belőled. De a szálka még ott van. Beszéld, vagy írd ki magadból. Írhatsz nekem is. Én kb. napi 16 órát alszok. És olyan jólesik, mintha vajaznák a talpamat.

Bela

2010. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Látom te is sok mindent megjártál már. Gerodormot, frontint, sedatifot én is szedtem, egyiktől se tudtam aludni.Most egy tejesen más típusú gyógyszert szedek és nagyon bevált. Circadin a neve. Nézz utána, ha gondolod.
2010. ápr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A méhpempőt nem próbáltátok még? Ez egy kiváló alvásjavító,, testi , szellemi frissesség fokozó, stresszoldó,hangulatjavító termék. Egy tabletta tartalmaz 250 mg méhpempőt. ha valakit érdekel akkor a beszerzésében tudok segíteni. :)
2012. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!