Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ihatok mellé alkoholt?

Ihatok mellé alkoholt?

Figyelt kérdés
Szóval jövőhéten lesz egy rokonom esküvője, és majd biztos illene koccintani. Az a problémám hogy a Scippa nevű antidepresszánst szedem, reggelente szoktam bevenni. Aznap inkább ne vegyem be?

2020. aug. 29. 17:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy 10 mg a napi gyógyszeradag amit be kell vennem.
2020. aug. 29. 17:45
 2/5 anonim ***** válasza:

"A Scippa egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A Scippa étkezéstől függetlenül is bevehető.

Nem valószínű, hogy a Scippa fokozza az alkohol hatását. Ennek ellenére az alkoholfogyasztást mégis tanácsos kerülni a Scippa-kezelés időtartama alatt."

Egy koccintás szerintem belefér.

2020. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kozel van idoben a bevetel es az ivas, akkor maximum a gyogyszer hatasat csokkenti. Azert nezd meg a tajekoztatot, Google-on, ha nincs meg.
2020. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Amit idézőjelek közé raktam, annyit ír a betegtájékoztató az alkohollal kapcsolatban.
2020. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond. Múltkor én is hasonló helyzetben ittam, és semmi aggasztót nem tapasztaltam.

Ha reggel beveszed, az pár órán belül eltűnik a gyomrodból, majd este iszol rá. Reggelre meg annak a hatása múlik el, mire bevennéd a gyógyszert

Így szerintem belefér egyszer. Nem a gyógyszerre iszod rá.

2020. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!