Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogyha érzelmi...

Simon Petrikov kérdése:

Mit csináljak, hogyha érzelmi szinten még mindig zavar, hogy az életünknek alapból nincs értelme, csak akkor ha adunk nekik?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy mivel érzelmi szinten még mindig zavar, ezért amikor egy nehézséggel nézek szembe, akkor mindig az jut eszembe, hogy ezzel a nehézséggel csak akkor van értelme megküzdeni, hogyha én látom értelmét, és ha tudom is, hogy annak a nehézségnek a leküzdése szükséges egy cél eléréséhez, amikor egy nehézség elém kerül, akkor ahelyett, hogy megküzdenék vele mindig megmagyarázom magamnak, hogy akkor nem jó életcélt választottam.

2020. szept. 1. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Igyál egy kávét.
2020. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
68%

Az élet értelme (pontosabban az élet lehetséges értelmei) az emberi természetből adódnak, ezt csak ideologizálással, filozófiai/világképi szinten lehet végleg elrontani. Hogy az "életünknek alapból nincs értelme", azt akármennyire is racionálisnak hiszed, nem realizmus, hanem nihilizmus.

Ahogy mondod, az ember akkor tud bármit elviselni, ha számára van értelme. De az „élet értelme” alapvetően nem arról szól, hogy milyen életcélt választottál, hanem arról, hogy ki az, aki lenni akarsz. Tudom, ezzel a mondattal nem sokat segítettem, nehéz elmagyarázni. De hogy az életnek nincs értelme, az csak színtiszta filozófia.

2020. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy pár ilyen nem hülye cél, amik annyira nyilvánvalóak, hogy mégis hülyén hangzanak. A közös bennük, hogy amikor a röhögés alábbhagy, akkor azért ritka az az ember, aki ne mondaná, hogy igen, ez a jó irány. Akkor teljes az élmény, ha ilyen transzparensekkel tüntető egyetemistákat képzelsz hozzá:

"Több jó dolgot, kevesebb rosszabbat!"

"Le a szükségtelen nehézségekkel, elő a szükségesekkel!"

"Békét, nyugalmat, értelmes és jó embereket!"

Te folytasd inkább ezt a sort szerintem! Nyilván ezen a nyomon el tudsz indulni, olyasmiről van szó, amit egy ötéves is full felfog: jól csináljuk, keressük a révbe érés módját nem csak magunknak, hanem úgy akinek csak lehet végső soron. Igazán jóvá válni, eldobni a sallangot, jó hatást gyakorolni "a világra", bármekkora "körzetet" jelentsen is ez számodra éppen. A vége mindig az, hogy kimaxolod a jó hatást, amit gyakorolsz, és helyén kezeled a szellemi vak és gyengénlátó, nem biztos, hogy pillanatnyilag gyógyítható ill. gyógyulni akaró jóembereket, nem veszed magadra a rossz hatást elérni kívánó megtévedtek kirohanásait, csak nettó felhasználod még az ő szemszögüket is - na mire is? Egen, jobbá tételre, ön- és köz-, mint mindig.


Nyilván nem kell fullban tolni ezt se, nyilván lesznek brutális periódusok, nem ígérkezik sima útnak. De legalább vezet valami napfényesebb felé. Amit aztán mondjuk hasznosíthatsz - na mire is?

2020. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dq ***** válasza:
53%
Megnyugodhatsz, akkor sincs értelme ha adsz neki.
2023. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!