Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiskorúként hová fordulhatok...

Kiskorúként hová fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje depresszióval, hangulatingadozással, megfelelési kényszerrel és pánikrohamokkal küzdök. Eddig tűrtem ezt az állapotot, mindeki előtt titokban tartottam és mosolyogtam, mintha minden rendben lenne. Ha nagyon nehezemre esett a színészkedés, akkor vagdosással könnyítettem a lelkemen. Mielőtt bárki is divatvagdosásnak és kamudepinek gondolná, elmondanám, hogy komoly gondjaim vannak, és nem, nem szerelmi bánatról van szó. Dióhéjban iskolai bántalmazásról, közeli hozzátartozó elvesztéséről, mérgező szülőkkel való rossz kapcsolatról lenne szó. Ráadásul a suliban is állandóan hajtanom kell, egy nagyon erős gimibe járok és elvárják tőlem hogy mindig minden ötös legyen. Ha kapok egy hármast, az számomra felér a halálos ítélettel. Mostanában minden csak rosszabb lett, már aludni sem tudok a sok negatív gondolattól és néha egyszerűen csak meg akarok szűnni létezni. Önbizalmam sincs, nem voltak sikerélményeim, vagy ha voltak is, az a szüleim szerint csakis az ő érdemük. A napokban viszont arra jutottam, hogy nincs mese, ezzel valamit kezdeni kell, nem hagyhatom tovább, mert hamarosan összeroskadok. Segítséget szeretnék kérni, de csakis a szüleim tudta nélkül. Ha megtudnák minden csak rosszabb lenne és nem akarom én sem hogy csalódjanak a tökéletesnek tűnő gyerekükben...Hová, kihez fordulhatok?

2020. szept. 5. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A sarokhoz.
2020. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Te nem kiskorú,hanem fiatal korú vagy.Bár a lényegen ez nem változtat.
2020. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Első, te minek élsz?

Nincs más rokonod, aki nem olyan, mint a szüleid? Iskolapszichologus?

Bar szerintem nem kell ahhoz felnőttnek lenni, hogy az ember időpontot kérjen a pszichiáterhez.

A szüleidnek is kellene, nem csak neked.

2020. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy iskolapszichológushoz nem fordulhatok titokban
2020. szept. 5. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a körzeti pszichiátriai gondozó.
2020. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem fordulhatsz az iskolapszichológushoz?
2020. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert akkor nem maradna titokban a dolog.
2020. szept. 6. 07:28
 8/10 anonim válasza:
40%

1-ő válaszolónak az kívánom hogy ugyan úgy szendvedjen mint ez a gyerek,és ha valami segítséget kér,úgyan ezt kapjon,és remélem egyszer a életben vissza kapod csak sokkal keményenben,szarházi.

A kérdezőnek azt ajánlom hogy kerüljen a iskolát nagyon gyorsan,logjón ki,és szerezzen barátokkat (ha van),és azokkal logjón.

2020. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon bízom benne, hogy találsz segítséget. Ha iskolapszichológushoz fordulnál, arról biztos, hogy kötelező értesíteni a szülőket?
2020. okt. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Esetleg online lelkisegély v fiataloknak szóló csoportokba.
2021. jan. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!