Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegzi munkajat a...

Hogyan vegzi munkajat a pszichologus egy ovodas kisgyermeknel ?

Figyelt kérdés
Ha egy ovodas gyermeknel ovonok tapasztaltak, a gyermektol par olyan mondat hangzott el, hogy apa bantotta az anyat, hogyan sikerul tobbet errol megtudni a gyermektol ?
2020. szept. 5. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Játék, szerepjáték, rajz, beszélgetés... Elég sok diagnosztikai lehetőség van
2020. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

koszonom szepen gyors valaszodat.

Szerinted talan eljohet az az ido, hogy igy a gyermektol kiderulhetnek igazsagok, amiket az apa csinalt e bantalmazo kapcsolatban ?

Mert a gyermek lelke is tosszetorve.

2020. szept. 5. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
rajzoltatják és hogy közben mondja, mesélje el, hogy éppen mit is rajzol és az éppen miért pont olyan, és hasonló kérdéseket tesznek fel neki rajzolás, beszélgetés során. A gyerek miközben a rajzára összpontosít, a feltett kérdésekre automatikusan válaszol, és fel sem tűnik neki, hogy az otthon látott, hallott dolgokról beszél
2020. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon - nagyon koszonom a valaszodat, s gondolom azert par het eltelik amire tobbet megtudnak a kisgyermektol.
2020. szept. 5. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:
En kb. 5-6 éves lehettem, amikor egyszer az “apám” ordítva véresre verte az anyámat, miközben ott feküdtem mellettük, majd mikor sikítva el akartam menekülni, visszarangatott az ágyra. Most 20 évvel később sokkal nagyobb trauma, mert most mar tudom, hogy mi történt, gyerekként erről biztosan nem tudtam volna beszélni, azóta minden rosszat direkt kizár az agyam. Most viszont kényszeresen visszatér a gondolat.
2020. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnalom amit akkor atkellett elned.

Ebben az esetben is a kisgyermek szeme lattara tortentek dolgok, lelkileg nagyon sokmindent atelt a gyermek is.

Az atelt pillanatban sem,, es most sem konnyu neki. Szegeny nagyon nehez helyzetben lehet.

2020. szept. 5. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy úgy is tudod, hogy valami nagyon rossz történik, amikor meg azt sem tudod, hogy mi történik. Most sokkal rosszabb emlékezni erre. Talán jobb ha mar ovis korban feldolgozza, ha fel lehet egyáltalán azon az értelmi szinten.
2020. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
báboztatják is őket. és akkor nem ő mondja ki, hogy mi történt, hanem pl. a malacka. (ez nem akkora félelem számára, mintha saját magáról kellene elmondania a történteket)
2020. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszokat
2020. szept. 5. 22:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!