Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legerősebb nyugtató?

Melyik a legerősebb nyugtató?

Figyelt kérdés

A páromról volna szó.

Nagy beosztásban dolgozik, nagy felelőség.

Magas fizuja van, cserébe állandó stressz.


Év elején elment pszihológushoz, pszichijáterhez, mert már aludni sem birt.


Rivotril nevű gyógyszert kapta.

2X 0.5MG


Egy hónap után 2 X 2MG-ot szedett, orvosi előirásra.


Rendben is volt, de május elején borzasztó lett, megint tiszta stressz.


Ekkor csak a orvost hibáztatta, elment egy másikhoz, de az is ugyanezt az adagot javasolta.


Egyszer csak figyelmes lettem, hogy megváltozott.

Nem mondott semmit, azt mondta hogy most jól érzi magát.


Kiderült hogy egy patikus ismerőse, vény nélkül xanaxot adott neki el.


Az ilyesmi egyálltalán hogy lehetséges?


A legerősebb 1mg-osat szedi.


Ettől van még erősebb?


Hogy lehetne leszoktatni?

Én is rendkivül stresszes vagyok részben miatta is, én frontint iszok, leggyengébb 0.25-et napi egy szem.



Mivel orvoshoz nem képes elmenni, mert szerinte átverik, megpróbálnám leszoktatni én.

De fogalmam sincs melyik nyugtatóra szoktassam át, ami a xanaxtól gyengébb?


2020. szept. 6. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem így működik hogy te majd leszoktatod. Az ilyen orvosokat meg patikusokat börtönbe kellene zárni, mert emberek életét teszik tönkre.
2020. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Az 1 mg-os xanax viszonylag gyenge nyugtató. Ebből 2 szemet évekig lehet szedni.

Egyébként gyakran fordul elő, hogy maga a nyugtató lesz a ludas a rosszullét fokozódásában. Én frontinnal jutottam kórházba. Ott még aznap lecserélték rivotril 5mg re, és minden bajom elmúlt. Szerintem kinek mi jön be. De ezt amit írtál, a férjed elmondhatná az orvosának is... Az 50 db rivó ára 52 ft., ha szakorvos írja fel.

2020. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A magyarországon kapható nyugtatók közül melyik számit a legerősebbnek?

Eddig azért aggódtam nagyon, mert azt hittem hogy a xanax.

2020. szept. 6. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te akarod leszoktatni? Hiszen te is függő vagy. A függőség nem dózistól függ. Van 5 mg-os rivotril is amúgy. De inkább a leszokáson gondolkodjon, meg te is. A tüneteit okozhatja a tolerancia, azaz hozzászokás. Ilyen kis cinikus a stílusom, de vágom a témát, miután 12 év függőség után leszoktam egyedül, orvosi segítség nélkül. :) Ha TÉNYLEGESEN le akartok jönni a szerről, akkor írjatok privátban, segítek. 6-12 hónappal kell számolni, és nem lesz vidám az elvonási tünetek miatt.
2020. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a xanax és a frontin ugyanaz , mindkettő hatóanyaga az alprazolam
2020. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Te is ugyanazt csinálod, amit a párod. Te is xanaxot szedsz végül is, mert a frontin és xanax hatóanyaga ugyanaz! Csak más a gyártó, és más a neve.
2020. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyarországon kapható legerösebb nyugtató a Ketamin. Lovaknak.
2020. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!