Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió tünete?

Ez lehet depresszió tünete?

Figyelt kérdés

Hónapok óta egyszerűen nem tudok örülni, szomorúságot érzek, kedvtelenséget, párom bármit szeretne nincs kedvem nem úgy mint régen. Régen mosolygva benne voltam az ötleteibe sőt vártam most meg ridegen hagy. Legstivesebben egyedül élnék. Semmi kedvem társas kapcsolathoz, ( pedig jó a kapcsolatunk ) mindig a multunk jut eszembe mikor megismerkedtünk milyen boldog voltam. Szárnyaltam, és éreztem az utcán pl hogy minden él. Most úgy erzem az utcán mintha senki se latna ezen a földön síri csendet hallok.

Várom azt a varázst amit akkor éreztem mikor megismertem. De nem jön. Nézek ki az ablakon és ábrándozok sírva milyen jó volt akkor.

Mi lehet velem?

Mi okozhat egyáltalán depressziót?

Van vitamin ami jókedvet csinál és újra a régi lehetnék?



2020. szept. 7. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már ilyen, igazából am semmi bajod nincs valószínűleg történt valami baj ami lelkileg megviselt téged (ez lehet a kapcsolatodba történt, esetleg félre értések vagy stb.) A fontos az, hogy ezt a problémát neked kell megtalálni és megoldani, ha megoldod eltűnik ez az egész gebasz, de ha nem, akkor kínozni fog egy ideig. Semmi gyógyszer stb nem jó rá. A lelki betegségre nincs pirula. 🙂☝️
2020. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy depresszió, az összes dolog amiből következtetni lehet, az hozzá kapcsolódik. Elképzelhető, hogy az a problémád, hogy már nem szereted, nem tesz boldoggá.
2020. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a bajom szerintem eltünk 3 éve a rózsaszin felhő. Sose éreztem még szerelmesnek magam mint mikor őt megismertem. Fenomenális érzés volt.

De olyan mintha elcsökkent volna és elmúlt. És azóta a kedvem se a régi. Vágyok szerelem érzésre de tudom ez már nem jön elő. És szomorúságot érzek. Nem bántott meg néha vannak viták persze.

Siratom a multunkat. Ábrándozok róla akkor feltőltődöm kicsit. Régi képeinket is nézegetem milyrn boldog voltam látszott rajtam.

2020. szept. 7. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Tuti történt valami, velem teljesen ugyanez az érzés volt, és velem is történt valami és mikor megoldottam (megoldottuk a párommal együtt) akkor minden jó lett újra.
2020. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem depi? De hát szomorú kedvtelen vagyok semmi se vidít fel
2020. szept. 7. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindegy akkor nem írok semmit...
2020. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy párterapeutát, és beszélgess el vele. Lehet depresszió, de nem mindegy hogy attól alakul ki, hogy nem vagy már szerelmes, nem szereted a párod, és nem mered bevallani magadnak mert ragaszkodsz a múlthoz, vagy valami mástól vagy depis és ez hat ki a kapcsolatodra. Ha depressziós vagy érdemes minél elöbb kikezelned magad, mert késöbb sokkal nehezebb lesz. Egyik jóbarátoméknál mélydepreszió miatt fontolgatják a válást, és nem nagyon haladnak sajnos.
2020. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapszabály: meg kell találni a pillanatban a jót. A szerelem persze ilyen dolog, de az nincs mindig. Ne legyél levert, csinálj valami klasszat. Szedhetsz vitamint is, lehet az segit:) Fuss, szerezz be glutamin+bcaa-t
2020. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Évek óta vagyok depressziós, most már gyógyszert kell szednem. Igenis lehetsz depis a tünetek alapján! Ez lehet örökölt mentális betegség is, aminek nincs konkrét kiváltó oka. Nekem is sokan mondták, nevess, légy jó kedvű, hiszen minden rendben van körülötted! De ez nem így működik. Minél előbb keress fel egy jó magánpszihiátert, amíg nem késő! Még az elején tartasz, lehet 1-2 alkalom is elég lesz. 🤗
2020. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!