Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a hallucinációkkal?

Mit kezdjek a hallucinációkkal?

Figyelt kérdés
Pszichotikus zavarom van. Eddig próbált összes antipszichotikum álmosított, vagy rosszul lettem tőle. Jelenleg nem szedek rá gyógyszert, de vannak pszichotikus tüneteim. Az egyetlen mentsváram a nyugtatóm, azt sosem engedem el. De a hallucinációkkal mit tegyek?

2020. szept. 8. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképpen orvoshoz menj és mondd el neki, a gyógyszert pedig szedni kell.

Nincs opció.

Miket hallucinálsz egyébként?

2020. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
#1 hentai lányokat
2020. szept. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyat nem lehet, hogy, persze orvosi felugyelettel, rosszabb es jobb periodusok szerint valtoztatni a gyogyszereiden?
2020. szept. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Én imádok hallucinálni.
2020. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasznosak bírnak lenni a nyugtatók, de ne függj rájuk a magad érdekében. Én is kaptam anno benzót (alprazolam) pánikroham, szociális fóbia, általános szorongás, szóval ilyesmikre írta fel az orvos. A nyugtatóval az a baj, főleg a benzókkal, hogy egész hamar kialakul egyfajta tolerancia, és egyre magasabb dózisokra lesz szükséges ugyanazon hatás érdekében. Én szerencsére ezekkel tisztában voltam, mikor felírták, az orvosom is hangsúlyozta, hogy az alprazolam csak ideiglenes megoldás, míg be nem áll az antidepresszánsom. Szertralint, és mirtazapint kaptam első körben, de én a szertralintól valamiért rosszul voltam, egyre gyakrabban jöttek elő az akusztikus hallucinációk, ezt jeleztem az orvosomnak, aki Deanxitra cserélte. Flupentixol és Melitracen kombó. Ez nálam bevált.

Hallucinálni én nem szoktam folyamatosan, illetve szerencsére pontosan tudom, mikor kezdődik a sub, és olyankor bekapok egy szem aripiprazolt, nyelv alatt oldódó tabletta. Nem kell folyamatosan szednem, csak amikor érzem, hogy rámjön az "ötperc". A hallucinációk kellemetlenek tudnak lenni, persze megpróbálhatod őket "lesz.rni", én nem tudtam, engem zavartak, annak ellenére, hogy én végig tudatában vagyok mindennek. Nekem akusztikus hallucinációm vannak időnként, pl vadidegen emberek kibeszélik a legnagyobb félelmeimet, és titkaimat, ami ugye full nem logikus, hisz' kb a nevemet sem tudják, de átélni mégsem kellemes, volt olyan, hogy elsírtam magam a metrón ilyen miatt. Nekem az aripiprazol sokat segített. Mikor elkezd hatni, nem hallom többé ezeket a hülyeségeket. Szóval az aripiprazolt próbáltad esetleg? Nekem nagyon bejött, és ha hasonló problémákkal küzdesz, akkor ajánlom, hogy kérdezz rá a kezelőorvosodnál. Szerintem nagy hülyeség, ha nem szedsz gyógyszert annak ellenére, hogy tudod te is magadról, hogy pszichotikus vagy. Nem ördögtől való dolgok ezek, az életminőségedet javítják. Biztos van olyan hatóanyag, amelytől nem leszel tompa, vagy rosszul. Jobbulást, és boldog, teljes életet. :)

2020. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szedtem aripiprazolt, de nagyon álmosított. Én is alprazolámot szedek frontin néven, de már 5 éve. Jelenleg a hallucinációimra tiapridalt, parnassant szedek, mellé egy tritticot este(antidepi)
2020. nov. 5. 20:16
 7/8 kovacsattila1991 válasza:
Próbáld ki haver a risperidont. Semmi mellékhatás csak hízás. Paranoiára szorongásra halucinációkra nagyon jól hat
2021. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
😪😰😥😭
2021. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!