Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Mirtazapint (15mg) milyen...

A Mirtazapint (15mg) milyen módszerrel lehet zökkenőmentesen elhagyni? Egyszer már okozott problémát: szédülés, pánik jött rám pár nap múlva éjjel. Pedig elvileg a 15 mg sem sok...

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Csak fokozatosan. Legalább egy hétig fél, egy hétig negyed, egy hétig a negyednek töredéke. Ha mégis megvonás lesz, némi Frontin segíthet, de csak mértékkel, mert aztán azon maradsz rajta..
2020. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval. Én is így tettem, de sajna 2 hónap múlva kezdtem megint.
2020. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Megkérdezhetem hogy miért szeretnéd letenni ha jobban vagy tőle? Én mégcsak másfél hónapja szedek scippat. De ha végre jól leszek nem hiszem hogy leteszem.

Egész életemet megkeserítette a szorongás. Az utóbbibidőben pedig azt hittem megőrültem.

Van valami mellékhatás ami miatt az elhagyása mellet döntöttél?

2020. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem szeretnék semmilyen gyógyszert szedni, de amikor elkezdtem, szükségem volt rá. Két éve szedem. Tavaly megpróbaltam elhagyni, de nagyon rosszul voltam, szorongás, szívverés, az orvos jól le is szidott, hogy ősszel ilyesmi eszembe jut, és egyik napról a másikra leteszem. Újra szedni kezdtem, és örültem, hogy jól alszom, van étvágyam. Az életem is nyugodtabb lett, úgyhogy augusztus elején elkezdtem lefelezni, aztán két hétig negyedet szedtem, de most, 10 nappal az elhagyás után itt fekszem, nem tudom aludni, mert ha elalszom, rövid időn belül arra kelek, hogy pánikolok. Borzasztó! Azért kezdtem mirtazapint szedni mert huszonévvel ezelőtt egyszer már segített, de akkor csak pár hónapig szedtem, semmilyen rossz mellékhatást nem tapasztaltam. Hát most nem így van...
2020. szept. 24. 01:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Furcsa, hogy napközben semmi bajom nincs, csak fekvő helyzetben, este és éjjel van ez a mellkasi rossz érzés, amire bepánikolok. Azért is akartam abbahagyni a gyógyszerszedést, mert a többletsúly nagy része a hasamom rakódott le és feszül, nyom, zavar... Először arra gondoltam, hogy onnan is ered ez a mellkasi rossz érzés fekvőhelyzetben. Korábban volt egy laza szívbillentyű miatti ijesztő szívdobogásos időszakom is (az valószínűleg egy vírusfertőzés miatt volt, mert elmúlt), most újra aggódom emiatt is. Gondoltam rá, hogy estére veszek be betalocot. De fogalmam sincs meddig elvonásos tünetek ezek, amik vannak, vagy valami más bajom is lehet? A házirovosnak leírtam a tüneteket, de csak azt mondja, hogy ne hagyjam abba a mirtazapint. De személyesen nem is nagyon lehet vele találkozni most a covid miatt, hogy megnézze mondjuk a hasam stb..

Alapvetően nem vagyok egy hipochonder, vagy sűrűn orvoshoz járó ember, nála is egy éve voltam utoljára, de most megijedtem. Két gyereket nevelek egyedül, ami önmagában is szorongós helyzet sokszor. Én vagyok nekik a család, és nekem ők, mert már mindenkink meghalt vagy messzebb él. Tehát itt ülök egyedül éjjel és úgy frankón halálfélelmen tud lenni.

2020. szept. 24. 05:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok beleokoskodni de ha már te kértél tanácsot..

Szerintem hallgatnod kellene az orvosodra.. Amúgy a pánik utánozhat egyes betegség tüneteit. Nálam az IBS-t. Beleim állandóan morogtak.

Csak orvos tanácsára utasítása mellet szabad ezeket a gyogyszereket abbahagyni mert keményen beleavatkozik az agyműködésedbe.

Ezek nem elvonási tünetek. Csak hirtelen nem tud az agyad alkalmazkodni miután te eddig adagoltad neki a megfelelő dolgokat a működéséhez.

2020. szept. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!