Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Több, mint három éve szenvedek...

Big Omikron kérdése:

Több, mint három éve szenvedek deperszonalizációban/derealizációban. Akinek drogok miatt volt már dolga deperszonalizációval, mik a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy a deperszonalizációmat pontosan mi okozza, lehet hogy a traumáim, de inkább a drogozás. Már egy ideje (kb. fél éve) járok terapeutához, de az agyam továbbra is ugyanannyira ködös. Az elmúlt három évben legfőképp füvet szívtam, heti 4-5 alkalommal, és csak ritkán nyúltam máshoz. Borzasztó ez az állapot, de már rég hozzászoktam és megtanultam együtt élni vele. Tél óta alig nyúlok drogokhoz, csak néha szívok, de jelentősen nem javul az állapotom. Van remény arra, hogy valaha eloszlik a köd? Volt akinek elmúlt a deperszonalizációja miután letette a drogokat? És ha igen, mennyi idő után? Mik a tapasztalataitok?

2020. szept. 20. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Itt mindegyik megtalálható és felváltva aktív.


Elméletileg a cihomókus segít de biztos nem megyek egyhez sem

Semmi köze a mentális állapotomhoz. :D


De te azért menj el

2020. szept. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Fapofa című filmet (angolul Numb, Matthew Perry a főszereplő) abban a csávó pont így járt, befüvezett, deperszonalizálódott, csak ő úgy is maradt. Számomra az a döbbenetes, hogy annak ellenére sem hagytad abba a drogozást, hogy pszichitikus tüneteket okozott. Hogy akarod, h elmúljon? Nem kell válaszolni, költői kérdés volt. Az emberi hülyeség tényleg határtalan.

Nekem nyugtatók okoztak DP-t, akkor se vettem volna be többet, ha fegyvert szegeznek rám. Mondjuk nekem el is múltak az érzékelési zavarok.

2020. szept. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is így jártam 4 évig tartó mindenféle használata után. Én is próbálkoztam még, hátha kihoz abból, amibe miatta kerültem de nem sikerült. Nagyjából másfél év után kezdtem jobban lenni. Ha gondolod írj és megpróbálhatok segíteni
2020. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mik a tüneteid? Pontosíts.

Illetve igen, a drog nagyon képes okozni ilyen hosszú távon fennálló állapotot.

Ha gondold dobj egy üzenetet, elég jártas vagyok ebben a témában..

2022. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!