Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak kétségeim azzal...

Miért vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy "csak" kényszergondolatom van s nem téveszméim vannak?

Figyelt kérdés

Járok Dokihoz, aki tesztek és magánrendeléseken történő beszélgetések alapján elmondta, hogy ezek kényszergondolatok és kizártnak látja, hogy valaha is téveszmém lesz.


Számomra ez még is hihetetlen, annyira irreális néha az egész...



2020. szept. 23. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a kényszergondolat "lényege" hogy nem hagy nyugodni.

Ez ugye a betegségtől való félelem, ami az egyik leggyakoribb kényszergondolat.

2020. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. Csak tudod az a fura, hogy mindig ha valami olyan jut eszembe, ami irreális vagy tudom, hogy pl paranoid vagy skizofrén betegeknél tünet lehet, egyből kattogok, hogy akkor most ez miatt én is már az lennék? S sokszor órákat vagy akár napokat is tudok kattogni egy gondolaton... Holott tudon, hogy irreális, tudom, hogy nem figyel meg a szomszéd. Tudom, hogy nem visznek el az ufók.


S ez okoz főleg szorongást, hogy TUDOM, akkor még miért félek???

2020. szept. 23. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert kényszer :) tolakodik és nem hagy nyugodni. Ha ilyen egyszerű lenne akkor nem lenne betegség.

Én betegségektől és fertőzéstől félek.

Hiába tudom,hogy tiszta a kezem mégis meg kell mosnom.

Sajnos nincs benne logika és nem tudod leállítani egyszerűen.

2020. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy hetente kiírod ugyanazt a kérdést! Tudsz róla, hogy a már meglévő kérdéseidet ki is emelheted?

Azért félsz, mert össze vagy borulva. Járjál szépen szorgalmasan a terapeutához, ha nem enyhül a szorongásod, akkor másik terapeutához, minimum heti egyszer 50 perc és jólesz. Amíg ezen a kérdésen rugózol kényszeresen, az azt mutatja, hogy nem változott semmi. Paranoiás bárki lehet, nem kell hozzá skizofrénnek lenni. Egy ismerősöm pl. egy évig azt hitte, hogy figyelik, aztán meg elmúlt. Egy másik ismerősömmel egyszer együtt utaztam és az átszállások miatt kialvatlanak voltunk és ő szabályosan elkezdett rémeket látni, hogy a kalauz egy ügynök és elad minket, muszáj volt belemennem és úgy tennem, mintha elhinném a meséjét, mert elkezdte mondani, hogy engem is beszerveztek és őt akarjuk eladni. Aztán végre tudtunk aludni és utána elmúlt neki, még emlegette is, hogy döbbenetes, hogy ő ezeket teljesen komolyan hitte.

(A kérdező az alapján próbálja mentális állapotát diagnosztizálni, hogy miket gondol, mert szerinte ha egyértelműen megállapítható lenne, hogy a gondolatai "kényszergondolatok" helyett "téveszmék", akkor az egyértelművé tenné, hogy ő mondjuk skizofrén. Nem tudom, miért lenne megnyugvás számára, ha kiderülne, hogy skizo, de tele van már a kategória a kérdéseivel.)

2020. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4 es, abszolút igazad van és köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a kiemelésére.


Sajnos valamiért ez a fajta megerősítés megnyugvást adott.

De jelentősen visszafogom venni a lendületet.

Hálás vagyok, hogy felnyitottad a szemem. Köszönöm!

2020. szept. 23. 14:29
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es még egyszer köszi!

Már két napja nem írtam ki semmit, és a hangulatom is sokkal jobb, hogy úgymond kaptam egy virtuális gatyábarázást!!


Hála!

2020. szept. 25. 21:17
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Ugyanez van nálam!


sikerült elengedned? Van azóta változás? Üdv.:

2021. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!