Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik az, hogy valaki nem...

Létezik az, hogy valaki nem hallucinal, nem hall hangokat es mégis skizofrén?

Figyelt kérdés

Azt sem értem, hogy egyáltalán a pszichiáterek hogyan diagnosztizálnak, mikor az olvasottak alapján a skizofrénia egyik fajtája teljesen megegyezik a depresszioéval. A tünetek között annyi az átfedés, hogy nem értem már hogyan kellene megkülönböztetnünk őket.

19 évesen lettem először depressziós, azóta félek attól, hogy skizofrén vagyok. Ráadásul en mellé még személyiségzavaros, szorongó, paranoiás es hipochonder vagyok. Dührohamaim, sirogorcseim vannak, szóval a halluciacion kívül mar semmi nem választ el a skizofreniatol.


2020. szept. 23. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz attól, hogy skizofrén leszel/vagy, akkor nem vagy az, ugyanis a skizofréneknek nincs betegségtudatuk.
2020. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Van, ezek pozitív tünetek. Sőt, egészséges vagy más ember is simán hallucinálhat. Itt sok tünetből kell meglennie soknak. Pl. általában munkára, normális életre nehezen alkalmasak, a gondolkodásuk valahogy torz, már a valóság érzékelése is, vagy nincs igazán akaratuk, motiváltságuk semmire, még az evésre vagy tisztálkodásra sem. Az érzelemviláguk nem normális, csapongó, leegyszerűsödött. stb.
2020. szept. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12, totálisan leírtad a jelenlegi helyzetemet... ilyenkor kapok panikrohamot. Ezen után csodálkozom, hogy a pszichiáterben fel sem merült, hogy skizofrén vagyok.
2020. szept. 26. 03:01
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem érted igazán a különbséget. Ez egy komoly betegség. Pl. a betegek általában nem dolgoznak, vagy nem tudnak dolgozni. A legtöbb esetben látszik rajtuk, hogy betegek. Csak bolyonganak a világban cél nélkül, nem értik, mi lenne fontos és mi nem. Van ez az akarat dolog. Nekik pl. sok esetben egyszerűen nincs, nem tudnak akarni valamit, ami borzalmas lehet. Nem tudják mi valóság és mi nem. Eleve torzan látják a valóságot, torz sémák alakultak ki náluk. Pl. azt hiszik, hogy nagy az orruk, és mindenki, aki rájuk néz, ezt látja, és állandóan ezzel foglalkoznak, szégyenkeznek, kerülik az embereket. Vagy nincsenek tisztában a határaikkal, pl. pénzt adnak másoknak, nem értik meg, hogy azok idegenek, olyanok, mint a gyerekek. Vagy az érzelmeik szélsőségesek, nevetnek akkor, ha szomorúnak kéne lenniük, a másik pillanatban sírnak, vagy általában ugyanúgy érzik magukat, nem képesek finom különbségekre. Lehet, hogy skizofrén vagy, ha ilyen sok bajod van, de lehet, hogy nem.
2020. szept. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Hát, nem vagyok szakember, szóval talán nem is gond, hogyha nem tudok különbséget tenni.

Másrészt amiket most itt felsoroltál szintén sok más betegség tünetei lehetnek. Nyilván lehet, hogy skizofrén vagyok, lehet, hogy nem, pont ez a baj, hogy mivel hipochonder vagyok es szorongó, szerintem mindig is rettegni fogok tőle. Bár nem tudom melyik a “jobb” depressziósnak lenni es borderline-nak, amivel diagnosztizalva vagyok, vagy skizofrénnek. Az biztos, hogy rajtam semmi nem látszik, bármikor megjátszom a tökéletest. Kivéve pl. az anyám előtt, mivel figyelemhianyos vagyok, az ereimet is azért akartam felvágni, hogy figyeljen rám es aggódjon értem.

2020. szept. 26. 10:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!