Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik az, hogy valaki nem...

Létezik az, hogy valaki nem hallucinal, nem hall hangokat es mégis skizofrén?

Figyelt kérdés

Azt sem értem, hogy egyáltalán a pszichiáterek hogyan diagnosztizálnak, mikor az olvasottak alapján a skizofrénia egyik fajtája teljesen megegyezik a depresszioéval. A tünetek között annyi az átfedés, hogy nem értem már hogyan kellene megkülönböztetnünk őket.

19 évesen lettem először depressziós, azóta félek attól, hogy skizofrén vagyok. Ráadásul en mellé még személyiségzavaros, szorongó, paranoiás es hipochonder vagyok. Dührohamaim, sirogorcseim vannak, szóval a halluciacion kívül mar semmi nem választ el a skizofreniatol.


2020. szept. 23. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezert tanulnak 6 évet az orvosi egyetemen, hogy diagnosztizálni tudjanak. Nem csodalom, hogy nem érted. Szerettel irom, hogy Itt erre a választ nem fogod megkapni. Járj kezelesre, mielőtt kárt teszel valakiben, magadban.
2020. szept. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Es utana 5evet pszichiáternek,hogy szakorvos legyen. Az 11 év.
2020. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Ja, csak ennyi? akkor nincs semmi baj, teljesen egészséges vagy.
2020. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrén sem hallucinál mindig, csak ha ilyen rohamai vannak.Nekem volt skizofrén munkatársnőm, nagyjából ismertem a családi körülményeit is. Sajnos az a benyomásom kelt, hogy a közvetlen környezetnek nagyon nagy szerepe van vagy lehet a betegség kialakulásában, manifesztálódásában. Az én munkatársnőm szülei (főként az apja) masszív alkoholisták voltak, a bátyja valami szerelmi bánat miatt öngyilkos lett és a munkatársnőm saját magát okolta a történtekért.
2020. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Annak, hogy a pszichiáterek/pszichológusok sok évet tanulnak az egyetemen számítania kellene, ehhez képest már nekem is volt velük borzalmas tapasztalatom. Másrészt egy állami pszichiáter 15 percet beszélget veled, annyi ido alatt Nobel-díjat adnék annak, aki pontosan diagnosztizal.

1es, nem a betegségeket es a tuneteiket nem értem, hanem azt, hogy 15 perc alatt hogy állít fel diagnózist.

Másrészt van, amihez nem kell pszichiáter. A depressziót, szorongást, kenyszerbetegseget bármikor lehet diagnosztizalni otthon, ha nem vagy Kiszel tunde szintjén.

3as, ez a legértelmetlenebb válasz, amit ma olvastam itt.

2020. szept. 23. 21:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Tipikus viselkedés, ezt nem irtad a kérdésed leírásában ez már csak a kimagyarazas.... Még írsz pár választ es en is foglak tudni diagnosztizálni. Sajnálom, hogy csak 1 5percet tudott rád szánni, de saját ismeretségi körből azert tudom hogy ez nem mindenhol van így... Allamiban.
2020. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Illetve Szabad orvos valasztas van, keress egy neked megfelelőt, pl. a soten oktató korhazak vannak. Szívesen foglalkoznak mindenkivel. Esetleg a haziorvosodtol kerj beutalot, hogy ne hajtsanak el. Nezz ki egy szimpatikus dokit es kerd meg hogy vallaljon el. Tovabbi minden jót
2020. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

És ettől miért kell félni? Az állapotod nem azzal fog változni, hogy milyen bélyeget sütnek rád.


Van egy betegséged, ami a felsorlt tüneteket okozza. Ami nyilván szenvedést okoz, de nem a diagnózis felállítása fogja megoldani, hanem a terápia, legyen az gyógyszeres vagy pszichoterápia.

2020. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetséges. Nem minden skizofrén hallucinál, van aki nagyon ritkán és van aki egyáltalán nem. A skizofrénia lényege, ami alapján diagnosztizálnak, az az hogy a beteg elveszíti a realitás érzékelését, a gondolatai összeszedetlenek és kaotikusnak, memóriazavarok, idő és tér orientációs zavarok megjelenhetnek, stb. Ha tegyük fel egy betegnél megjelennek a skizofréniára jellemző tünetek, kivéve a hallucinációt, akkor ugyanúgy a skizofrénia lesz a mérvadó. Amire te gondolsz kérdező az szerintem skizoaffektív zavar, amikor egy alapbetegség (pl. depresszió) mellé jelenik meg valamilyen pszichotikus zavar. A depresszió és a skizofrénia nagyon különböző betegségek, kissebb átfedések lehetnek, de ez nem fogja bezavarni a diagnózis felállítását. A depressziós embereknél nem fognak megjelenni pszichotikus tünetek, maximum súlyos depressziónál tartom elképzelhetőnek egy enyhe formában. Ha mégis megjelennek akkor az már nem biztos hogy sima depresszió lesz. De a hirtelen hangulatingadozások, szorongás vagy sírógörcs nem feltétlen a skizofrénia tünetei.
2020. szept. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Amikor először kijött rajtam a depresszió, fogalmam sem volt, hogy mi ez, annyira félelmetes állapot volt, deperszonalizaciom is volt. Azóta sajnos mar több mindennel is diagnosztizalva vagyok, szóval a a depresszió keveredik szemelyisegzavarral, szorongással. Szerintem a realitaserzekemet meg soha nem veszítettem el, de sokszor van úgy, hogy mar nem bírom elviselni azt, ahogy érzem magam.
2020. szept. 25. 00:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!