Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham? Vagy valami más?

Ez pánikroham? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Kb 1-2 hetente előfordul olyan, hogy szinte mindig reggel, elkezd ilyen fura kellemetlen érzésem lenni, ilyen szorongós valami, amiből utána el kezd hevesen verni a szívem, érzem is, leizzad a tenyerem, ájulásérzetem lesz, és olyan mintha kihagyna egy ütemet a szívem olyankor néha, aztán bedobban egy nagyot, és mindig ez viszi tovább ezt a pánikrohamot(?)

Ilyenkor egy helyben szoktam lenni, és kb 10 perc alatt éri el a csúcsot, olyankor fiú létemre eddig mindig elsírtam magamat. Az ujjaimat furának érzem amikor megmozdítom, picit mintha zsibbadna, és megsemmisülés érzetem lesz, elkezdek zokogni, hogy mi ez, meg fogok halni, megáll a szívem 1-2 másodpercre aztán bedobban, és úgy szokott általában vége lenni, hogy odabujnak hozzám, és megvígasztalnak. Az egész kb 30 perces folyamat. De írtózatosan rossz érzés, mintha örökké megsemmisülnék, remegek, izzadok, érzem minden porcikámat, olyan mintha egyből elájulnék, és kiabálok valakinek hogy azonnal jöjjön ide, és bőgök.. Elég ciki, de tényleg talán a legborzasztóbb érzés, mert azt se tudom miért van, miért jönnek ezek a rohamok, reggelente legtöbbször. Ez pánikroham? Ha igen ti mit tennétek?



2020. szept. 26. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
minden nap magyardoga van szerintem azért
2020. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oks
2020. szept. 26. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez pánikroham, és körforgás alakult ki belőle, hogy mi van, ha meghalsz és amiatt tovább félsz és ezért tart ki olyan sokáig a rohamod.

Nekem nagyon ritkán szokott így bezakatolni a szívem, amikor is 2 másodpercig fibrillál, majd rendesen dobog, csak nagyobb sebességgel...

Régen bepánikoltam tőle, de már mondom nem is nagyon történik ilyen. Le kéne állni az energiaitalozással ha csinálod, meg az ilyenekkel, mert veszélyes a szívre nézve.

2020. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem iszok sose energiaitalt
2020. szept. 28. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor jó
2020. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!