Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan van életcéluk az...

Simon Petrikov kérdése:

Hogyan van életcéluk az embereknek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy mindenki boldog akar lenni, mindenki a legjobbat akarja saját magának, azt pedig el tudja képzelni bárki hogy neki személy szerint mi lenne a legjobb, hogy mitől érezné magát jól az életben. Így alakulnak ki a célok.

Elképzelünk magunknak egy ideális életet, a felhőtlen boldogságot, és olyan lépéseket teszünk ami oda vezethet.

2020. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek van. Van, aki csak vegetál. Van, aki megelégszik valami kisebb dologgal: jól akarja érezni magát, esetleg hogy a környezetében élők is jól érezzék magukat...


Akik valami nagyobb célt szeretnének, azok évekig szoktak szenvedni rajta, hogy találjanak. Vagy legalábbis közülük sokan, nyilván van, akinek beesik az ablakon. Olyan is van, hogy valaki keres, nem talál olyat, amit elég fontosnak érez, és szép lassan depresszióba süllyed.


Nekem olyan 16 éves koromban kezdődött ez a küzdelem, és 27-28 éves koromra értem nagyjából a végére (24-25 évesen kezdett látszani az alagút vége).

2020. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A célkitűzés rendeltetésszerű használata ott kezdődik, hogy tőled telhetően minél többeket szeretnél bevonni valami nagyon jóba. Oka: egyszerű, enélkül csak magányos álmodozó maradna az ember.
2020. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nyugi, a többségnek csak annyi, hogy ne csináljon magából hülyét.
2020. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más.. viszont van aki feladja menet közben vagy valtoztat, van aki nem
2020. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem nekem nincs...

Én így elégedett vagyok és nem csak vegetálok. Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy terveim vannak, de céljaim nincsenek. Persze ezeket a terveket megvalósítom, ha tudom, de nem nevezném őket célnak. Ha nem jön be, csinálok egy másik tervet, egy életcélnál ha nem sikerül, akkor úgy érzed az egész életed kudarc, nálam ez nem ilyen, ezért hívom tervnek.

2020. szept. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!