Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 napja kezdtem el szedni a...

3 napja kezdtem el szedni a Sertralin-Tevát és a 3.nap úgy vert a szívem hogy majd kiszakadt a mellkasomból, meg remegtem enyhén és be voltam feszülve sokáig. Ez normális, vagy szerotonin szindróma?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal hogy felerősíti a tüneteket, csak eléggé aggódom, illetve a 2. Napon is volt már hogy kicsit gyorsabban vert a szívem bár arra rá is paráztam, és jobban lettem miután bevettem a nyugtatómat (Atarax).

2020. szept. 27. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az első kb két hétben bőven felfogja erősíteni a tüneteket.

Nálam nagyon sok tünet kijött, azt mondták erre, hogy dolgozik a gyógyszer.

Ami biztos, hogy ne add fel, én tapasztalatból írom, hogy nagyon nehéz. Borzasztóan nehéz kibírni, de ki kell. S használni fog.

Nem állítom, hogy tünetmentes vagyok, de amikor elkezdtem még a boltba is úgy mentem, hogy alig bírtam állni.... S ma már semmilyen hétköznapi dolog nem okoz problémát!

Kitartás!

2020. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. szept. 27. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Ha tudok szívesen segítek.

Amit javasolta, hogy kis lépésekben próbálj előre haladni. Pl ha nem mersz kimenni, akkor ne tölts el egyből egy egész napot kint... Egyszerre mondjuk 20-30 perc. Nagyon sok ez a pszichének regenerálódni kell neki.


De mindenképpen jó az irány, ha javulni szeretnél.

Egyes voltam.

2020. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia 1 es mióta szeded a gyógyszert?

Én másfél hónapja szedek scippát. Első hónapban 5 most 10 mg de még énsem vagyok tünetmentes. Aggódom ez miatt hogy mikor leszek végre a régi.

2020. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4es. Kicsit több, mint egy éve. De én azt gondolom, hogy a gyógyszer az csak egy mankó... Ahhoz, hogy tünetmentes legyél nagyon sokat kell dolgozni..

Ez függ attól is, hogy mennyire súlyos a helyzet...


Pl nekem kényszergondolataim vannak/voltak.

S meg kellett tanulnom, hogy ezek csak buta gondolatok...

S megfigyeltem, hogy mi az, ami után ez kijön, s utána próbáltam kerülni azokat a szitukat, majd fokozatosan belevittem magam, s így leküzdöttem jórészét..

2020. szept. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Szomorú mert sokszor olvasok olyat hogy van aki teljesen tünetmentes gyógyszertől évek óta. És ez miatt is türelmetlen vagyok magammal mert elvárnám hogy énis az legyek.

Sokmindent teszek is érte lemondtam a koffeinről is teljesen. Leszoktam a cigiről is. Nemis hiányzik.

Kislányom van és lefoglal hétvégén. Fonogatom a haját, tanulunk, rajzolunk, főzünk. Amikor tevékenykedek jobb. Vagy ha beszélgetek valakivel. Vagy lefoglal valami a tévében.

Naplót vezetek hogy lássam mennyit javulok ha vissza olvasom.

Bármit csak jól legyek. 😣

2020. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiderült hogy az Ataraxtól voltam rosszul, 2 napja folyamatosan magas a pulzusom és ma sokszor rosszul voltam. Abba hagyom mind a kettő gyógyszert...
2020. szept. 28. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogyan derült ki? 😱
2020. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy hogy fel lett hívva a pszichiáterem, és alapból okozhat szívritmus zavart az Atarax és most eléggé aggódom... 4 nap alatt minden nap felet vettem be belőle...
2020. szept. 28. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!