Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik gyógyszert szednek...

Akik gyógyszert szednek depresszióra, milyen hatással van rátok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár évben bizonyos okok miatt szörnyen depressziós lettem, 0 önbizalom, teljes motiválatlanság stb.. Nem hiszem hogy bipoláris depresszió, mivel felhangolt fázisok nem igazán vannak, csak a teljes letargia változó mértékben.. Akik hasonló cipőben járnak mint én, antidepresszánsok hatására hogyan változott az életetek? Érzitek magatokat úgy mint a betegség előtt?

2020. jún. 27. 13:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Senki sem depressziós rajtam kívül? :)
2020. jún. 27. 20:01
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én január vége óta szedek antidepresszánst szorongásra és depresszióra. Az eleje pokol volt, de utána szépen lassan jobb lett. Előtte reggelente szorongtam (különösebb ok nélkül), hasi diszkomfortom volt. Ezek szépen megszűntek, negatív (öngyilkos) gondolatokkal együtt. A munkámban úgy érzem jobban helyt tudok állni, nem kínkeserves teherként élem meg a feladatokat, sőt még élvezem is. Olyan dolgokat is tudok értékelni, amiket előtte sosem. Segített nagyon sokat, de vannak olyan dolgok (önértékelési problémák, önbizalomhiány), amin nem segít, de erre még ottvan a pszichoterápia, annak is elég sokat köszönhetek azért.
2020. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

A depresszió gyógyszeres kezelésének a legmegfelelőbb tüneti reakció vagy rendeződés eléréséig tartó (rendszerint 6-12 hetes) akut kezelésből és a visszaesés megelőzésére szolgáló, további hat havi folyamatos kezelésből kell állnia. A fenntartó kezelés néha hónapokig vagy évekig tart, visszatérő vagy tartós zavar esetén. A visszaesés gyakorisága körülbelül kétszeresére nő, ha abbahagyják az antidepresszáns gyógyszer szedését a fenntartó kezelés vége előtt, tehát fontos a kezelési szabályok betartása, még akkor is, ha kezdeti javulás mutatkozik.A depresszió kezelésére többféle gyógyszert alkalmaznak. A gyógyszer megválasztásához az orvosnak többféle tényezőt kell figyelembe vennie: pl. a vezető tüneteket, a beteg előtörténetét, a beteg preferenciáit, valamint a mellékhatásokat. Ebben a vonatkozásban kulcsfontosságú az unipoláris és bipoláris depresszió elkülönítése. Ez a lépés rendszerint már megtörtént, mielőtt Ön gyógyszerészként bekapcsolódik a kezelésbe. A depresszió kezelésével általában kapcsolatba hozható gyógyszerek leggyakoribb csoportjai és azok jellegzetességei:


Antidepresszívumok:


Fontos a beteg biztosítása arról, hogy ezek nem okoznak hozzászokást és nem változtatják meg a személyiséget;

A beteget figyelmeztetni kell arra, hogy türelemre van szükség, mert az antidepresszívumok hatása késleltetve jelentkezik (körülbelül 2-4 hét múlva), míg egyes mellékhatások (pl. émelygés az SSRI-oknál) fellépnek a gyógyszerszedés kezdetén.

2020. jún. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
3. A nem okoznak hozzászokást nem igaz! Nekem az orvos mondta, hogy " kb.4 hétig rosszabbul lehetek tőle aztán HOZZÁSZOKIK a szervezetem és elkezd majd javulni az állapotom" cypralexet írt fel, nem mertem kiváltani miután végig olvastam a mellékhatásokat. Én úgy emlékszem a személyiség változás is benne volt. Bár lehet tévedek. Minden esetre a kolléganőm aki ezt szedi mindenen idiótán vihog azóta. Előtte nem volt ilyen. Bár neki nagyon bevált azt mondja. Leszámítva, hogy nagyon meghízott tőle és a libidója a 0-ra degradálódott így a házassága már nem virágzik finoman szólva. De előtte folyton szédült és utcára is alig mert menni meg egyedül maradni sem tudott. Annál nyilván jobb ez az állapot.
2020. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amolyan partydrog...hozzászoksz mint a piához, droghoz, cigihez.. A 4-es leírta a lényeget egyik oldalon nyereség másik oldalon veszteség.
2020. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!