Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon milyen lesz a hátrelévő...

Vajon milyen lesz a hátrelévő életem, ha sohasem lehetek boldog? 31F

Figyelt kérdés

Az életben egy dolog számít, egy valami kell a sikerhez, boldogsághoz: szerencse.

Ha az élet "szeret", illetve nem görget eléd akadályokat, nyert ügyed van - minden más esetben a boldogságod csorbul.

Na, sajnos én rájöttem egy ideje, hogy a rossz csoportba tartozom. Félreértés ne essék, nincs halálos betegségem, családom is van, (még) munkám is, az én "tragédiám" sokkal aljasabb és alantasabb, ami szép lassan emészt(ett) föl.

Ez szép lassan felőrölt, próbáltam megoldani, nem sok sikerrel. Elvesztettem az önbizalmamat, nem dolgoztam az életemen, a sikerességén. Így utólag visszagondolva, kitűnő csapdát készített nekem az élet - persze, értékelni nem tudom.

Szóval megtanultam, hogy ha valamilyen úton-módon még meg is oldanám ezt a gondomat, a begyűjtött temérdek rossz élmény úgyis elpusztít(ott).

Ez az egyik. Ezért sem leszek, lehetek boldog.

Sajnos a pénzt sem érdemlem meg (legalábbis az élet szerint). Ha legalább abból lenne sok, nyilván tized ennyi gond sem tűnne fel az életemben.

Szóval sok értelme nincs így létezni. De nyilván az élet gyűlöl, ezért is kerültem ebbe a helyzetbe.

Akik ugyanebben a cipőben járnak, mit tettek/tesznek?


Ui.:nem, nem mondom el a "betegségemet", a keresztemet. Pontosan tudom, mennyire fogalmatok sincs róla, és mennyire lenéznétek és javasolnátok az ostoba megoldásaitokat, amiket már mind kipróbáltam, nulla eredménnyel. Szóval nem kell okoskodnotok, főleg úgy, hogy a helyemben kb. fél év után felkötöttétek volna magatokat.


Köszi!

31F



2020. szept. 27. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Ajajj. Ha csapások tragédiák érnek, itt az ideje szellemi fejlődés felé fordulni. Például Isten felé.

Igazad van a világ leírásáról, olyannak látszik mint egy Monopoly játék. Mindent a vak véletlen irányít. Ha nincs szerencséd, piszok nehéz, embertelen terhek juthatnak. A Bibliában ezt a világot nagyon realistán leírja A Prédikátor könyve.


Azonban, nem fest mégse teljes képet. Istent úgy ábrázolja, mint aki nem avatkozik be soha, hanem csak élete végén megítéli az embereket cselekedeteik szerint.

Valójában, aki Isten felé fordul létezik egy speciális gondviselés. Isten gondviselőként jelen van annak életében, aki belé veti bizalmát. Ezt a rejtett aspektust, jól leírja a Zsoltárok könyve, ajánlom olvasásra, a lelki szenvedőknek nagyon jó.

Keress szellemileg és megtalálhatod a kivezető utat.

2020. szept. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Mi a bajod, túl hamar végzel az asszonynál? Az ilyenek szoktak így nyavajogni.Férfi vagy, oldd meg a problémáidat.Az élet erről szól, megoldandó feladatok, problémák, fájdalmak, amiken úrrá kell lenni,ezek között meg boldog pillanatok, időszakok. Ha te leragadsz egy problémánál az előbb-utóbb börtönbe fog zárni és ezzel teszi tönkre az életedet mert idővel ez kihat majd annak minden területére. És ez nem a szerencsén múlik, hanem te hozod magadat olyan helyzetbe, hogy szerencsétlennek érezd magadat.Amíg nem vállalsz felelősséget önmagadért, tetteidért,hanem arra fogsz minden sikertelenségedet, hogy az élet gyűlöl téged addig ez így is marad. Nem kevesen vannak olyanok akik bár pocsék lapokat kaptak a sorstól, mégis fel tudtak építeni egy elégedett boldog életet. De nem úgy, hogy a Gyakorin síránkoztak, hanem fejlesztették, építették magukat testileg-lelkileg,volt akaraterejük, kitartásuk végigvinni amit akartak. Ezek nélkül valóban ne várj túl sokat az élettől.
2020. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ellenséges vagy már a kérdésben is, akkor egyáltalán miért írsz ide? Plane, hogy nyilván som ember ide jár levezetni a frusztrációit.

Pedig en a sorstársad vagyok, csak nőben, tudom, hogy a mi fajtánk nem tehet semmit... szóval, de nagyon is megértelek, de ne legyél ellenséges, mert ezzel csak magadnak ártasz itt.

A pénzzel kapcsolatban is ugyanúgy vagyok, mint te. Megoldja a gondok 90 százalékát.

En magam sem tudok mit tenni, egyelőre túlélem a napokat, aztán egyszer úgyis vége lesz.

2020. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: számomra isten/sors/szerencse egy kutya. Egy gonosz "entitás", aki válogat, néhánynak jó életet garantál, míg másokat tönkretesz. Én az utóbbi vagyok.


2: épp ez az, hogy a problémáimon akármit csinálok, nem tudok úrrá lenni. Abban igazad van, hogy ez elpusztít és felőröl.

És épp emiatt lehet egyeseket szerencsésnek nevezni. Mert túl lesznek a problémáikon. Én akármit csináltam, akármit próbáltam, akárkihez mentem, nem segített. Ők sem értették, miért nem?


3: pont a 2-es miatt vagyok ellenséges. Akiknek fogalmuk sincs az egészről.

2020. szept. 27. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:

De itt csak ilyen embereket fogsz találni, sőt gonoszat is, akik csak leteremtenek es okoskodnak. En abszolút aterzem, amit írsz. Velem is keményen játszik az élet. Nem kezdem el sorolni a mentális betegsegeimet es a tőlem független szerencselten dolgokat.

Valóban nem is értem, hogy hogyan akarja bárki megmagyarázni azt, hogy az egyik ember extra szerencsés, a másikkal meg játszik az élet...

talán majd egyszer kapunk rá választ.

Sajnos megoldást nem tudok, ha tudnék mar nem fórumoznék itt. Nekem is az itt kérdezgetés volt az egyik utolsó es legszanalmasabb lépésem. Viszont en valóban megértelek, ezért írtam.

2020. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem nincs mentális betegségem, máshogy lettem megszívatva.

Kitartást!

2020. szept. 27. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:

1: számomra isten/sors/szerencse egy kutya. Egy gonosz "entitás", aki válogat, néhánynak jó életet garantál, míg másokat tönkretesz. Én az utóbbi vagyok.


Igen, mert csak annyit érzékelsz a világról, amit a Prédikátor is leír.

2020. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!