Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen esetben igaz, hogy...

Ilyen esetben igaz, hogy minden fejben dől el?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, szorongással és pánikbetegséggel küzdök. És eddig sajnos nem voltam elég erős ahhoz, hogy uralkodni tudjak ezen. Irracionális dolgokon aggódtam, folyamatos pánikrohamaim voltak. Viszont pár napja valami megváltozott bennem, kaptam egy nagyon erős pánikrohamot, és úgy voltam vele, hogy vagy megtanulom ezt az egészet kezelni, vagy ennek nagyon rossz vége lesz. Már az irracionális dolgokon való aggódást is egyre jobban tudom kezelni. Most akarok majd pszichiáterhez menni. Viszont arra tényleg kíváncsi vagyok, hogy ilyen esetben érvényesül e az, hogy minden agyban dől el.

ápr. 26. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát ezt nem tudjuk majd a pszichiáter és pszichológus segít
ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Hiaba dontod el fejben es pontosan tudod, mit kene csinalni, ha kozben mast erzel! :-(

A pszichiater jo otlet. Kerdezo! Az irasodbol kiderul, hogy te nagyon eros es intelligens vagy, menni fog ez!

ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kettes válaszoló, teljes mértékben igazad van, mert hiába tudom, hogy egy adott szituációban nem történhet semmi baj, de mégis szorongok. És ez borzasztó, szó szerint egy önmarcangoló folyamat. Remélem segíteni fog a pszichiáter, bár az is igaz, hogy nekem is akarnom kell a gyógyulást, tehát ezért érzem pozitívnak azt, illetve haladásnak(mert mint írtam, korábban teljesen padlóra tett a pánik), hogy eldöntöttem fejben, hogy nem fogom hagyni, hogy legyőzzön a szorongás.
ápr. 27. 00:06
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Én pszichológus, és nem pszichiáter párti vagyok, pláne így, hogy te magad is írod, hogy hiszel a saját akaraterődben, akkor meg minek a gyógyszer? Elég csak beszélgetni.


Gyógyszer esetén nem tudhatod, hogy milyen mellékhatásai lehetnek az adott bogyónak, ha más nem, csak függőség, az jobb, mintha megtanulnád levezetni a negatív energiáidat...?


Tehát szerintem ne pszichiáter orvoshoz fordulj, hanem pszichológushoz, aki bölcsész végzettségű.

ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Ja, és lemaradt a lényeg, hogy persze, hogy minden fejben dől el, de én pl. valóságpárti vagyok, nem kábítószerpárti.


Ezen kívül ajánlom neked is szeretettel a tudatos meditálás eszközét, mindfulness meditáció, légzésfigyeléssel, rendszeres napi gyakorlásával búcsút inthetsz a szorongásaidnak ingyen is, bár egy pszichoterápia sosem árt senkinek, szerintem, már ha megfelelő a pszichológus. Nem pszichiáter.

ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös, de én magán pszichiáterhez mennék, tehát egy normális, valamire való pszichiáter nem fog indokolatlanul gyógyszereket felírni. (És én sem szeretnék gyógyszereket szedni).
ápr. 27. 21:31
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell elhinni amiket a 4-es ír

A világon semmi bajod nem lesz egyik ilyen gyógyszertől sem maximum meggyógyulsz tőle mást nem csinál

ápr. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 igazából azért félek a gyógyszertől, mert dolgozom, és nagy rajtam a felelősség. Annyi rosszat hallottam már az ilyen gyógyszerekről. Mondjuk nekem ha írna is fel valamit, gondolom akkor se nyugtatókat írna, hanem maximum egy enyhe antidepresszánst.
ápr. 28. 01:23
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Semmit nem érzel tőle csak hosszú távon jobban érzed magad ennyi
ápr. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a munkavégzést nem befolyásolja?
ápr. 28. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!