Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem lehetek orvos?

Nem lehetek orvos?

Figyelt kérdés
Ötödéves orvosis vagyok. Mindig is nagyon zűrös és nehéz életem volt, a családom, az anyagiak, valami mindig volt. Egy ideig jártam pszichológushoz is, az egyetemi stressz se sokat javított a helyzeten. Ennek ellenére tartottam magam, jó eredményeim lettek, szépen haladok a célom felé. Régi álmom, hogy orvos lehessek. De most úgy érzem, hogy olyan hullámvölgyet értem el, amiből magamtól egyszerűen nem tudok kimászni. Elhagyott a párom, a családommal is egyre nehezebb, próbálok erős lenni, de még soha nem volt ennyire nehéz. Úgy érzem, hogy nem vagyok egészséges mentálisan. Felmerült bennem, hogy elmegyek a pszichiátriára és segítséget kérek. Magánba mennék szívesebben, de sajnos nekem nem telik rá. Ha tegyük fel, elmegyek, felvesznek a rendszerbe, kezelni kezdenék stb. akkor utána az a későbbiekben kihat a jövőmre? Meg fogják tudni a leendő munkahelyemen, hogy pszichiátriai betegként kezeltek? Lehetséges, hogy azt mondják, hogy alkalmatlan vagyok orvosnak?

2020. okt. 2. 13:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Annyira sajnalom...:((( Nem is gondolnad mekkora a depresszio-szorongas-ongyilkossag (fuggosegek...) prevalenciaja orvosisok-orvosok koreben, de nagyon keves emberrel lehet ilyenekrol beszelni, pont ezek miatt... Elvileg minden esetben kotelesek az embert nezni, nem a betegseget, ha van egyaltalan diagnozis. Ha letagadod, kozokirat hamisitas, de letiltott ugyfelkapuval keves az esely a kiszivargasra, ha elmondod, hat, nem tudom mi forog kockan, de lassan en is ebbe a helyzetbe kerulok, szoval remelem, legalabb az megnyugtat, hogy nem vagy egyedul... De ne add fel. Nagyon ne.
2020. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Sebész biztos nem lehetsz, és örülnénk is ha nem lennél mentális betegen. A többit nem tudom, de belgyógyász, vagy reumatológus szerintem simán lehetsz.
2020. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
2, miert baj az neked, ha valaki kezelt depresszival mut? Mutson inkabb a zugivo alkoholista?
2020. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Amugy van egy ppt ilyen alkalmassagokrol, ott is volt orvostanhallgato, de ot gyerek kora ota kezeltek mindennel, 30 etikai eljaras volt ellene, meg komolyabb diagnozisok, igy valt alkalmatlanna...

Fuggetlen pszichiatertol hozott igazolast talan elfogadjak, azzal meg nemigen vitatkozhat tovabb uzemorvos... Amugy sajnos ha maganba mesz is bekerulsz a rendszerbe...

2020. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Kulfoldon pl. biztosan nem mindenhol kaphatsz engedelyt, ha diagnozisod van, ebbol jo nagy botranyok vannak, mert ezzel csak azt erik el, hogy kezeletlenul dolgoznak tovabb az orvosok, nem mernek segitseget kerni... De aki legalabb egyszer nem torik meg egyetem alatt, az fixen nem normalis (vagy zseni).
2020. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok hülyeséget ír a többség: az önmagában, hogy pszichológiai/pszichiátriaia problémád volt, nem akadály, ettöl lehetsz bármilyen orvos , KIVÉVE, ha olyan betegséget diagnosztizálnak, ami kizárja, pl. skizoférnia vagy hasonlók.

Egy depreszió garantáltan nem kizáró ok, émiatt semmi hátráyod sem lesz (sem MO-on, sem esetleg külfölödn).

2020. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

6-osnál a pont.

Kérdező, a diplomádat megkaphatod. Ha utána dolgozol, akkor meg az üzemorvos felelőssége eldönteni, arra a konkrét munkára alkalmas vagy-e. Itt egyedül annyi a felelősséged, hogy ne titkold el a tényeket.

Ha nem lehetsz mondjuk kórházi orvos, attól még dolgozhatsz pl. közigazgatásban, vagy biztosítónál. De nem hinném, hogy egy bőrgyógyász vagy fogorvos ne lehetne depressziós. Sőt szerintem szinte bármilyen orvos az urológustól a sebészen át a radiológusig.


Egyvalami ne legyél, erre tisztelettel kérlek: pszichiáter! Nagy rosszul tud elsülni, ha olyan emberből lesz pszichológus vagy pszichiáter, aki maga is éppen ilyen szakemberekre szorulna.

2020. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Kay Jamison?
2020. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. De most akkor mi legyen? Inkább keressek segítséget vagy ne, birkózzak meg vele valahogy? Valamelyik válaszoló azt írta, hogy a depresszió pl. nem kizáró ok és dolgozhatok utána. Nem tudom, én nem érzem magam depressziósnak, esetleg disztímiás lehetek. Csak úgy érzem jót tenne, ha lenne egy szakember, aki objektíven vizsgálna. Ha részt tudnék venni néhány csoportos terápián, vagy ilyesmi.

De tényleg rettegek attól, hogy ez kitudódik és soha nem néznek már rám olyan szemmel, mint azelőtt. Szeretnék a lehető legjobb szakember lenni. Annyi mindent tettem már le az asztalra, nem akarom hogy kárba vesszen.

2020. okt. 2. 15:54
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha pszichológust keresnél meg, nem pszichiátert? Vagy valamilyen önismereti vagy pszichoterápiás csoportba mennél el?

Az állami szolgáltatással az a legnagyobb baj, hogy nincs annyi idő, hogy normálisan mélyére ássanak a problémának. Ilyenkor merül fel, hogy áldozzon rá az illető, és menjen el a maszek rendelésre. Azzal ne foglalkozz, hogy kiderül.

Hopppppp!!!!!

Most jut eszembe!

Munkám miatt sok beteg adatai mennek át a kezemen. Emlékszem egy esetre, amikor az általam jól ismert radiológus főorvos (aki egyébként neurológus szakvizsgával is rendelkezett) kórelőzményében olvastam, hogy depresszióval volt kezelve. Tehát ez is azt erősíti, amit 6-os írt: igenis, depressziós ember is lehet orvos.

2020. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!