Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem lehetek orvos?

Nem lehetek orvos?

Figyelt kérdés
Ötödéves orvosis vagyok. Mindig is nagyon zűrös és nehéz életem volt, a családom, az anyagiak, valami mindig volt. Egy ideig jártam pszichológushoz is, az egyetemi stressz se sokat javított a helyzeten. Ennek ellenére tartottam magam, jó eredményeim lettek, szépen haladok a célom felé. Régi álmom, hogy orvos lehessek. De most úgy érzem, hogy olyan hullámvölgyet értem el, amiből magamtól egyszerűen nem tudok kimászni. Elhagyott a párom, a családommal is egyre nehezebb, próbálok erős lenni, de még soha nem volt ennyire nehéz. Úgy érzem, hogy nem vagyok egészséges mentálisan. Felmerült bennem, hogy elmegyek a pszichiátriára és segítséget kérek. Magánba mennék szívesebben, de sajnos nekem nem telik rá. Ha tegyük fel, elmegyek, felvesznek a rendszerbe, kezelni kezdenék stb. akkor utána az a későbbiekben kihat a jövőmre? Meg fogják tudni a leendő munkahelyemen, hogy pszichiátriai betegként kezeltek? Lehetséges, hogy azt mondják, hogy alkalmatlan vagyok orvosnak?

2020. okt. 2. 13:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#6, nálunk az egyetemen vannak skizofrén orvosok. (Pl. Pathológián és még egy klinikai tárgynál csak nem jut eszembe hol)
2020. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
11-es: de ezek nem kezelnek ténylegesen betegeket, szóval azért más kategória!
2020. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Én gyógyszerészetire járok, nagyon sokat stresszelek, minden nap. Nekem az segít, hogy hívő vagyok, s nekem ez nagyon sokat segít, hogy lelkileg jobban legyek, talán lehet neked is erre lenne szükséged . :)
2020. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
10-es: lehet, hogy a pszichológus is jó megoldás lenne, csak nem tudom kifizetni. Ezért gondolkoztam az állami eü-nem. És ezeket a pszichoterápiás csoportokat hol lehet fellelni?
2020. okt. 3. 13:34
 15/20 A kérdező kommentje:
13: Hát én elvileg római katolikus vagyok, de sose jártam templomba. Úgyhogy nem is igen vagyok tisztában azzal, hogy ez hogy működik (?).
2020. okt. 3. 13:35
 16/20 anonim ***** válasza:
67%
Ez a "hívö vagyok" csak annak segít, aki elhiszi azt, amit a vallás állít, de a legtöbb reálisan gondolkodó embernek csak mese, amivel nem lesz elöbbbre.
2020. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#12, mint mondtam a másik klinikán van.

És attól, hogy nem kezelnek beteget még ugyanúgy orvosok, és a kérdés erre irányult.

2020. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemre jársz? Ha nem titkos. Mert nálunk van ingyenes pszichológiai konzultáció az egyetemen.
2020. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pszichoterápiás csoportot akár interneten is találhatsz. Mármint olyan embert, aki ilyet szervez.
2020. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Nyugi! - ahogy az amcsik szokták mondani.

Lazíts! - mondják mifelénk.

Stresszelsz, görcsölsz a jövődön, nem kell! Majd alakul magától, meglásd.

Tiszteld embertársaidat. Én egyenrangúkét beszéltem főnökkel, beosztottal is, és szerettek érte. Ha nem hallom meg a sártő, trágár beszédet, egy idő múlva csak normálisan tudnak hozzám szólni.

Ha megnyugszanak a körülötted levők, te is nyugodtabb leszel.

2020. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!