Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid Skizofrén lettem?

Paranoid Skizofrén lettem?

Figyelt kérdés

Ma átfutott az agyamon, hogy két hozzám közel álló ember, esetleg szándékosan ártana nekem.

Nagyon megijesztett, hogy erre gondoltam és elképzelni nem tudnám, hogy ez igaz lenne, még is picit mintha beakadt volna, hogy akkor mégis miért gondoltam erre...

Paranoid skizofrén lennék?



2020. okt. 2. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Persze emiatt azonnal

Inkább hipohonder

2020. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Egyetlen gondolat volt. Amit írtál az összetett tünetegyüttest jelent és a "sima paranoia" önmagában is bonyolultabb mint egy futó gondolat és ezen gondolaton való töprengés...

Szóval eszedbejutott két emberről egy nyugtalanító gondolat, ennyi történt.

2020. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok
2020. okt. 2. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A paranoid skizofrének nem gondolják magukról, hogy paranoid skizofrének. Aki azt gondolja magáról, az az esetek 99,99%-ában nem az.
2020. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4es, s a paranoiasok? :D
2020. okt. 2. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a paranoiasok is a legmelyebb meggyozodessel hisznek a teveszmejukben.

Ez pedig inkabb vagy kenyszergondolat, vagy eros szorongas a kontroll elvesztesetol.

2020. okt. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!