Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka az öngyilkossá...

Mi lehet az oka az öngyilkosságnak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 07:41
A kérdező szavazást indított:
fizikai fájdalom
lelki fájdalom
kilátástalanság
pénzügyi problémák
alkohol/drog
féltékenység
egyéb: Írj választ!
munkahely/munkanélküliség
40 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Üresség
2020. okt. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az üresség belefér a kilátástalanság témakörbe...
2020. okt. 3. 07:53
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet egy-egy szóba belesűríteni, ha választani kell akkor a kilátástalanság, de az a fontos hogy mi vezet el valakit addig hogy már nem talál kiutat.
2020. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, itt nem lehet megoldani, de vannak kiváltó okok és én ezt keresem.
2020. okt. 3. 08:10
 5/12 anonim válasza:
Nekem soha nem voltak ilyen problémáim,ezért saját tapasztalattal nem rendelkezem, de sok olyan könyvet olvastam már amiben erről van szó. nem szakirodalmat, hanem regényeket. Szerintem érdemes lehet erről olvsanod ha érdekel.
2020. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez a legaktuálisabb plattform, ennél csak a Facebook lenne gyorsabb. Én szertnék olyan válaszokat, amelyek a mai helyzetet mutatják.
2020. okt. 3. 08:49
 7/12 anonim válasza:
100%
Erre nem lehet egyszerűen választ adni, mert mindenkinél más válthatja ki. Például gyerekkori traumák, ha vertek otthon. Ha a szüleid és a környezeted kiközösít, nem törődnek veled. Sok a szeretethiányos ember, akik nem kapnak elég figyelmet. Kiváltója lehet egy élethelyzet/körülény amibe az ember csak úgy belecsöppen és nem tehet ellene semmit, gondolok itt arra hogy halálos beteg, eladósodik stb. Egy biztos semmikeépp sem az öngyilkosság a jó megoldás. Erre a kérdésre nem várhatod el, hogy egyértelmű választ kapj. Kölcsönözz ki pár könyvet és olvasgass ezt tudom továbbra is ajánlani, és akkor talán megérted :)
2020. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet? Hiszen válaszoltál jó ember!
2020. okt. 3. 10:39
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Beteg vagy kérdező?
2020. okt. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy folyamat, még Valaki eljut oda, hogy megölje magát. Először depressziós lesz az ember. Nincs kedve semmihez, egyre roszabb lesz ez az állapot. A család elkezd neheztelni, nem értik meg, miért nem csinál semmot, miért nem mozdul ki stb. stb. A kiváltó oka sok minden lehet a depressziónak, elvesztett munka, egy fontos családtag halála, egy trauma stb. stb. Aztán elkezdi azt érezni az ember, hogy felesleges, jobb lenne ha nem lenne. Megoldódnának a gondok, ha Ő kivonná magát az életből. Jön a tervezgetés, aztán az Öngyilkosság.

De van egy olyan jelenség is, hogy Valaki agyában hirtelen egy késztetés lesz, hogy pl ugorjon ki az ablakon és kiugrik. Van ennek a jelenségnek egy neve. Minden előzmény nélkül történik.

2020. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!