Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedése...

Antidepresszáns szedése mellett milyen ételeket és italokat NEM szabad fogyasztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy aki már szedett antidepresszánst, milyen ételeket és italokat került el?

Hallottam olyat, hogy grapefruitot, érlelt sajtot, csokit, cickafark teát, banánt nem lehet fogyasztani.

Ezek igazak?

Illetve Ti milyen ételről és italról tudtok amit nem lehet?

Nemrég kezdtem el szedni az Escitil nevű gyógyszert és szeretnék ilyen szempontból is tájékozott lenni.

Előre is köszönöm!



2020. okt. 9. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál azokat a kolléganőm mind fogyasztja 10 éve szedi ugyan ezt a hatóanyagó bogyót. A teát nem tudom. De miért ne lehetne?

Orbáncfüvet meg az alkoholt kerüld inkább.

2020. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül az én gyógyszerem mellett csak a grapefruit tilos. És max. ez lehet, a többit simán lehet fogyasztani.
2020. okt. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Mértékkel mindent lehet. Ha szorongás van, akkor a kávé, kóla kerülendő. Mivel az antidepik hízlalnak, a sok édesség, gyorskaják, chipsek sem ajánlottak. Alkohol: néha szabad inni egy pohár bort, vagy egy sört, de nyilván ne pálinkával vedd be a gyógyszert. Amit tarts szem előtt: Ne te dolgozz a gyógyszerért, hanem a gyógyszer dolgozzon érted. Érted?
2020. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy elöttem is írták az orbáncfű meg a koffen tartalmú élénkítő szerek, alkohol tilos!

Jobbulást és sok türelmet.

2020. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az AD nem hízlal! Mindig a kaja hízlal.
2020. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Escitil mellett bármit ehetsz, csak orbáncfű-tartalmú gyógytermékeket nem ajánlott.

A régi MAOI-antidepresszánsoknál voltak komoly interakciók bizonyos ételekkel, de ilyeneket már nem is nagyon írnak fel.

2020. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!